Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/08/2018 - 21:15

Fatum? Czołowe zderzenie, ranne dzieci, auto w rowie. Wszystko na jednej drodze

Czy nad tą droga ciąży jakieś fatum? W nocy z soboty na niedziele, niedaleko Młyńczysk, uciekający przed zderzeniem z motocyklistami kierowca, uderzył w przydrożna barierę, w niedzielę, późnym popołudniem, doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Potem, także w pobliżu Młyńczysk, samochód wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Kłopoty miał też kierowca ciężarówki.

Było po siedemnastej, kiedy na drodze powiatowe  w Młyńczyskach  czołowo zderzyły się  Ford i Renault Clio.

Kto doprowadził do wypadku?  Najprawdopodobniej kierowca Forda, który  jechał od strony Zalesia i na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

- Autami podróżowało w sumie osiem osób - informuje oficer dyżurna limanowskiej straży pożarnej.

Czytaj też Zabójcze słońce pod Białym Klasztorem. Uderzył w nią, bo go oślepiło [ZDJĘCIA]

Kierowca i pasażer renault wyszli ze  zderzenia  bez szwanku. Fordem podróżowali rodzice z dwójką dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.

Czy zostali ciężko ranni  pytamy dyżurną.

- Byli przytomni - odpowiada. Nie wiadomo jaki jest ich stan.

Strażakom, którzy przez dwie godziny pomagali w usuwaniu skutków wypadku nie było dane szybko wrócić do bazy. Po drodze, na trasie z  Łukowicy do Jastrzębia, wyciągali z rowu kierowcę, który wpadł w poślizg. Ratowali  też z  opresji kierowcę ciężarówki,  który - choć jechał bez ładunku -  nie był w stanie pokonać wzniesienia w kierunku Łukowicy.

Zdaniem strażaków ochotników z Łukowicy, to nie pierwsze  - jak piszą na swoim profilu na Facebooku -  zapewne nie ostatnie zdarzenie na tym odcinku drogi, gdzie po opadach deszczu nawierzchnia jest  wyjątkowa śliska.

- Sprawa była ponoć zgłaszana wielokrotnie do zarządu dróg i  jedyna "poprawa bezpieczeństwa" jakiej dokonano,  to wstawienie znaku ograniczenia prędkości do 40-tu km na godzinę - zauważają strażacy.  

To nie pierwszy wypadek jaki w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zdarzył się na tej powiatowej drodze.

Czytaj też Zabójcze słońce pod Białym Klasztorem. Uderzył w nią, bo go oślepiło [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że  na tej samej powiatowej drodze w nocy z soboty na niedzielę kierowca,  który jechał od strony Jastrzębia do Młyńczysk, dostrzegł nagle w ciemności dwa motocykle, crossy, które jechały z naprzeciwka, jego pasem ruchu. Żeby uniknąć czołowego zderzenia, gwałtownie skręcił i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście wyszedł ze zderzenia bez szwanku. Motocykliści, nawet się nie zatrzymali. Po prostu uciekli.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu