Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/08/2020 - 15:25

Ewakuacja w sądeckim zakładzie. Koparka uszkodziła gazociąg

W środę (12 sierpnia) podczas prac ziemnych przy ulicy Elektrodowej w Nowym Sączu koparka uszkodziła gazociąg. Z rury wydobywał się gaz. Konieczna była pomoc strażaków i pracowników pogotowia gazowego. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Elektrodowej w Nowym Sączu, koparka uszkodziła rurociąg gazowy niskiego ciśnienia. Z rury zaczął wydobywać się gaz. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo w każdej chwili mogło dojść do wybuchu. Konieczna była ewakuacja pracowników z pobliskiego zakładu produkcyjnego.

Zobacz też Nowy Sącz: samochód zatrzymał się przed pasami, wtedy doszło do nieszczęścia

Po kilku minutach na miejsce dotarły straże pożarne. Ratownicy zabezpieczyli miejsce i cały czas za pomocą urządzeń monitorowali strefę wybuchową wokół uszkodzonego gazociągu. Chwilę później na miejsce dotarło pogotowie gazowe. Pracownicy założyli zacisk na rurę i w ten sposób zatrzymali wypływ gazu.

Na koniec strażacy jeszcze raz wykonali pomiary wokół miejsca, z którego ulatniał się gaz. Urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu