Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
17/09/2018 - 12:15

Dramatyczny wypadek w Szymbarku. Kierowca z Nowego Sącza był pijany

Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To nie przeszkodziło mu w tym, aby kierować samochodem. Nie ujechał daleko. Spowodował kolizję w Szymabrku. Jego samochód dachował. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Niebezpiecznie rozpoczął się tydzień na drogach powiatu gorlickiego. Dzisiaj rano w Szymbarku na  drodze krajowej numer 28 doszło do groźnie wyglądającej kolizji,  w której brały udział dwa samochody. Skodą Octavią podróżował 63-letni mieszkaniec Nowego Sącza, a Fordem mieszkanka Lipinek.

Zobacz też Wypadek w Korzennej. Samochód wypadł z drogi

Była godzina 7.50. Mężczyzna jechał drogą krajową od Nowego Sącza w kierunku Gorlic. Nagle z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w Forda. Skoda odbiła się od pojazdu, zjechała do rowu i dachowała.

Świadkowie natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc. Już po kilku minutach na sygnale przyjechały wozy strażackie, pogotowie i policja. Ratownicy udzielili pomocy 63-latkowi i zabrali do szpitala w Gorlicach. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście kobiecie, która jechała Fordem nic się nie stało.

Przez kilkadziesiąt minut na drodze były utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Gorlic. Jeśli ustalenia policjantów potwierdzą się, to nietrzeźwemu kierowcy będą grozić nawet dwa lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. OSP SzymbarkDziękujemy za przesłanie błędu