Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
11/09/2018 - 10:50

Dramatyczny wypadek w Nowym Sączu: samochód potrącił rowerzystę. Kierowca uciekł

Mężczyzna jechał na rowerze. Nagle uderzył w niego samochód. 83-latek upadł na ziemię. W tym czasie kierowca zdążył uciec. Sprawcę wypadku szukają policjanci.

Przejażdżka rowerowa zakończyła się tragicznie. Był czwartek 30 sierpnia.  Około godziny 12.40 starszy mężczyzna jechał rowerem. Nagle w pobliżu Biedronki przy ulicy Krakowskiej uderzył w niego samochód. 83-letni mężczyzna upadł na ziemię, a kierowca uciekł z miejsca wypadku. Według poszkodowanego i świadków był to prawdopodobnie samochód marki Volkswagen Golf o jasnym kolorze. Wszystko wskazuje na to, że autem kierował mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, bo według 83-latka pojazd miał tablice rejestracyjne KNS.  

Zobacz też O krok od tragedii. 10-letni chłopiec wbiegł wprost pod samochód

Świadkowie wypadku natychmiast udzielili rannemu mężczyźnie pomocy. Zadzwonili po pogotowie i poinformowali o wypadku jego wnuczkę, która już po chwili dotarła na miejsce. 83-latek na szczęście był przytomny. Załoga pogotowia zabrała go do szpitala w Nowym Sączu. Tam lekarze zrobili badania. Okazało się, że mężczyzna ma uszkodzoną kość udową i konieczna była operacja. Lekarze wstawili mu implant.  

- Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji, którzy rozpytali świadków tego zdarzenia, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i jednośladu, sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Policjanci ustalali również w jakich obiektach przylegających do trasy przejazdu znajduje się monitoring.

Rodzina poszkodowanego mężczyzny apeluje do wszystkich tych, którzy widzieli ten wypadek i mogą pomóc zatrzymać sprawcę, aby zgłosili się na policję.  

- Wszystkie wykonane na miejscu czynności oraz prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić okoliczności tego zdarzenia – dodaje policjantka.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)