Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
27/08/2020 - 11:00

Dramat w Kurowie. Rozpaczliwie trąbił, zanim tir zmiażdżył auto [ZDJĘCIA, FILM]

Widok jest przerażający. Citroen zamienił się w zmiażdżoną kupę żelastwa. Wszędzie walają się kawałki blachy. – To niewiarygodne, że ten człowiek przeżył czołowe zderzenie z ciężarówką, mówią zatrwożeni kierowcy, którzy przyglądają się temu, co zostało z auta. I znowu doszło do strasznego wypadki na „przeklętej” DK 75.

Dlaczego na  DK 75, doszło do czołowego zderzenia citroena z tirem, na prostym odcinku drogi w Dąbrowie? Dramatyczną relację usłyszeliśmy od kierowcy ciężarówki.

- Jechałem w kierunku Brzeska i zobaczyłem, że jadące naprzeciwko auto nagle zjechało na lewy pas. Zacząłem trąbić, ale kierowca w ogóle nie zareagował. Nie mam pojęcia co się stało… może ten człowiek zasłabł, a może rozmawiał przez telefon - mówi roztrzęsiony. - Nie chcę wyrokować, co się stało.- Zacząłem uciekać na pobocze, ale niewiele mogłem zrobić, bo wzdłuż jezdni był rów. Nie udało się uniknąć zderzenia.

Czytaj też To był naprawdę cud. Jak oni mogli przeżyć takie zderzenie! [ZDJĘCIA] 

Czy to właśnie dzięki refleksowi kierowcy tira nie doszło do tragedii. Ciężarówka zgniotła przód citroena lewą częścią  maski. Siła uderzenia zamieniła auto w pułapkę.Żeby  uwolnić kierowcę strażacy musieli wycinać drzwi.

-  To młody chłopak – mówi roztrzęsiony kierowca - . Ponoć od niedawna ma prawo jazdy.  Ale najważniejsze, że żyje. Kiedy go wydostali z auta był przytomny. Do wypadku doszło przed dziesiątą. Przez ponad godzinę droga do Brzeska była zablokowana w obydwu kierunkach. Zaraz na drodze wylotowej utworzyły się potężne korki.

Czytaj też Skandal wisi w powietrzu. Policja sprawdza, czy pijana lekarka dyżurowała na SOR 

Teraz droga jest już przejezdna. Na miejscu pracują jeszcze  policjanci z drogówki i biegły.

[email protected]

Kurów: czołowe zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym [AKTUALIZACJA]
Widok jest przerażający. Citroen zamienił się w zmiażdżoną kupę żelastwa


Dziękujemy za przesłanie błędu