Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
29/11/2022 - 12:10

Dramat na przejściu dla pieszych. Wjechał w nią samochód

69-letnia kobieta, wchodząc na oznakowane przejście dla pieszych miała nadzieję, że bezpiecznie przejdzie na drugą stronę drogi. Tak się jednak nie stało. Uderzył w nią samochód. Poszkodowana piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Zimowa aura sprawia, że na drogach robi się bardzo niebezpiecznie. W szczególny sposób na niebezpieczeństwo narażeni są piesi. Co roku w tym okresie dochodzi do wielu wypadków z ich udziałem.

Zobacz też Tym busem jechały niepełnosprawne dzieci. Pojazd wpadł w poślizg, skończyło się fatalnie[ZDJĘCIA]

Wypadek w Mszanie Górnej. Samochód potrącił kobietę na pasach

W poniedziałkowy wieczór, około godziny osiemnastej trzydzieści, do nieszczęścia doszło w Mszanie Górnej koło Limanowej. 69-letnia kobieta, chciała przejść na drugą stronę drogi. Weszła na oznakowane przejście dla pieszych i wtedy właśnie rozegrał się dramat. Wjechał w nią samochód Volkswagen, za kierownicą którego siedział 63-letni mężczyzna.

Zobacz też Najpierw się pokłócili, potem próbował się zabić. To wszystko wydarzyło się w podsądeckiej miejscowości

Zespół ratownictwa medycznego, który już po chwili dotarł na miejsce, udzielił pomocy poszkodowanej kobiecie, a następnie przewiózł ją do szpitala. Po badaniach okazało się, że 69-latka doznała poważnych obrażeń, które wymagają dłuższego leczenia, dlatego policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek a nie kolizję.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem. Urządzenie nic nie wykazało – mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu