Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
06/10/2019 - 07:25

Deszczowy horror na drogach. Kierowcy potracili głowy. Karambol i auta w rowach

Deszcz, który nie przestaje padać, zamienił jazdę samochodem w prawdziwy horror. W Muszynie zderzyły się trzy samochody, w Stadłach dwa, w Barcicach i Ropie auta wypadły z drogi. Stłuczka goni stłuczkę.

Warunki na drogach Sądecczyzny są fatalne. Kierowcom dokucza mgła i deszcz. Jezdnie są śliskie. C,i którzy lubią wdepnąć w gaz, lądują w rowach. Tak było w sobotnie popołudnie w Ropie koło Gorlic.

- Kierowca peugeota nie przystosował prędkości do panujących warunków. Wyleciał na łuku drogi i wjechał do przydrożnego rowu – mówi oficer dyżurny gorlickiej policji. Ucierpiał pasażer, który ze złamaną ręką trafił do szpitala.

Czytaj też Nocny koszmar. Wyleciał z drogi i skończył na dachu przy ogrodzeniu

Na łuku drogi wypadło też auto w Barcicach. Tam również kierowca stał się ofiarą mokrej nawierzchni. Na szczęście nic mu się nie stało.

W Stadłach koło mostu Swiętej Kingi stłuczkę zaliczył dostawczak, którzy zderzył się z autem osobowym. W Muszynie wpadły na siebie aż trzy samochody.

Czytaj też To makabryczne. Trzymał w domowej zamrażarce głowy koźląt [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło też w Podłopieniu w gminie Tymbark, gdzie na drodze krajowej nr 28 zderzyła się skoda z samochodem dostawczym.  Dwie osoby trafiły do szpitala.  

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Wedle zapowiedzi synoptyków niedziela też będzie deszczowa, choć opady nie będą już tak intensywne.

[email protected] fot. OSP RopaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe