Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
06/05/2018 - 12:00

Dachowanie w Łososinie. Kierowca zakleszczony w aucie. Jego stan jest ciężki

Samochód uderzył w przystanek autobusowy, wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu. Kierowca był zakleszczony w aucie. W ciężkim stanie został zabrany do sądeckiego szpitala.

Dramat rozegrał się w sobotę 5 maja około godziny 9. Mężczyzna jechał samochodem. Gdy przejeżdżał przez Łososinę Dolną nagle stracił panowanie nad autem. Pojazd dachował, zjechał z drogi i zatrzymał się na dachu na przydrożnej łące.

- W odległości kilkudziesięciu metrów na jezdni oraz poza nią znajdowały się fragmenty samochodu oraz zniszczonego przystanku autobusowego – mówią strażacy, którzy byli na miejscu zdarzenia.

Zobacz też Poważny wypadek na DK-75. Samochód dachował i zatrzymał się w krzakach

Na wypadek najechał strażak ochotnik z Ujanowic. Natychmiast podjął działania. W samochodzie znajdował się mężczyzna przypięty pasami. Niestety dostęp do poszkodowanego był utrudniony. Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechali strażacy, policja i pogotowie. Ruch w obu kierunkach był wstrzymany.

Strażacy rozcięli drzwi samochodu i wspólnie z ratownikami medycznymi wyciągnęli rannego mężczyznę na noszach z uszkodzonego auta. W pojeździe znajdował się fotelik dziecięcy. Ratownicy podejrzewali, że samochodem mogło podróżować również dziecko, które na skutek uderzenia mogło wylecieć z pojazdu. Stan poszkodowanego kierowcy nie pozwalał na to, aby uzyskać od niego informacje. Strażacy wspólnie z policjantami sprawdzili pobliski teren, ale nikogo nie znaleźli.

Ranny mężczyzna został w ciężkim stanie zabrany do sądeckiego szpitala. Strażacy ogrodzili taśmą uszkodzony przystanek autobusowy i usunęli z drogi części samochodu. Uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową.


RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach