Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
14/01/2018 - 13:10

Chwila nieuwagi i skrzyżowanie zablokowane. Stłuczka na ul. Paderewskiego

Na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Głowackiego zderzyły się dwa samochody. Citroen i Opel zablokowały skrzyżowanie, a policja kierowała w tym miejscu ruchem.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulicy Głowackiego z ulicą Paderewskiego. Samochód Citroen Saxo był oparty przodem o betonowy mur domu znajdującego się na rogu skrzyżowania. Drugi pojazd nie utrudniał ruchu drogowego i znajdował się na poboczu ulicy Głowackiego - dowiedzieliśmy się od dyżurnego sądeckiej straży pożarnej.

Zobacz; Zapaliła się ciężarówka wioząca węgiel. Strażacy walczyli z ogniem ponad trzy godziny

Najważniejsze było usprawnienie ruchu. - Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Zablokowany był jeden pas ulicy Paderewskiego. Policja kierowała wahadłowo ruchem na skrzyżowaniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  odpięciu klem w akumulatorach uszkodzonych samochodów oraz  usunięciu samochodu Citroen na pobliski chodnik przy pomocy wciągarki samochodowej. Dokonano  sorpcji rozlanej substancji ropopochodnej oraz  usunięto resztki karoserii z jezdni - dodał strażak.

MŚ ([email protected]). Fot. PSP NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)