Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
09/10/2018 - 13:15

Chciała wysadzić blok? W jej mieszkaniu strażacy znaleźli pocisk

Zadzwoniła do strażaków i poinformowała, że w jej mieszkaniu z nieużywanej kuchenki wydobywa się gaz. Gdy strażacy weszli do środka, ku ich zdziwieniu znaleźli tam pocisk. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło i nikt nie ucierpiał.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. W poniedziałkowe przedpołudnie (8 października) jedna z lokatorek zadzwoniła pod numer alarmowy i poinformowała, że z nieużywanej kuchenki wydobywa się gaz. Na miejsce natychmiast pośpieszyli sądeccy strażacy, policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

Okazało się, że mieszkanie, w którym miał ulatniać się gaz, było zamknięte. Mieszkańcy bloku poinformowali służby ratunkowe, że kobieta od pewnego czasu dziwnie się zachowywała. Podejrzewali, że ma zaburzenia psychiczne.

Zobacz też Spacer po mieście stał się koszmarem. Na pasach uderzył w niego samochód

Strażacy sprawdzili klatkę schodową czujnikami gazu, ale urządzenia nic nie wykazały. Musieli jak najszybciej wejść do mieszkania. Pukali do drzwi, ale nikt nie otwierał. Wyważenie drzwi mogło spowodować iskrę, a ta wybuch.

Strażacy za pomocą drabiny weszli do mieszkania przez okno, które było otwarte. Sprawdzili pomieszczenia urządzeniami do pomiaru gazu, ale na szczęście nic nie wykazały. W mieszkaniu nie było nikogo. W jednym z pokoi strażacy znaleźli obiekt przypominający duży pocisk.

Niebezpieczny przedmiot obejrzał również policjant pirotechnik. Okazało się, że pocisk jest obiektem kolekcjonerskim, który nie stanowi żadnego zagrożenia. Pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego zakręcili prąd i gaz w budynku. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali okoliczności tego zdarzenia i szukali kobiety, w której mieszkaniu znaleźli pocisk.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach