Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
25/03/2019 - 13:50

Chciał lecieć do Dublina. Trafił na komisariat w Starym Sączu

Miniony weekend był bardzo pracowity dla funkcjonariuszy straży granicznej z placówki w Krakowie-Balicach. W sobotę 23 marca zatrzymali na lotnisku cztery poszukiwane osoby, wśród których był mieszkaniec Sądecczyzny.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w ubiegłą sobotę (23 marca) zatrzymali na krakowskim lotnisku aż cztery poszukiwane osoby. Jeden z mężczyzn przyleciał do Krakowa lotem z Leeds Bradford. Poszukiwała go prokuratura.

Funkcjonariusze odebrali od niego wymagane oświadczenie i zezwolili na dalszą podróż. Kolejne dwie osoby miały odbyć karę więzienia. Jeden z mężczyzn miał trafić za kraty na 10 dni, a drugi na 62. Za zgodą sądu obaj wpłacili kary grzywny.

Na krakowskim lotnisku został zatrzymany również mieszkaniec gminy Łabowa. 36-latek podejrzany jest o stosowanie gróźb karalnych, dlatego pogranicznicy przekazali go funkcjonariuszom policji, którzy mieli doprowadzić go do komisariatu policji w Starym Sączu.

W tym samym dniu funkcjonariusze straży granicznej przyjęli na lotnisku 58-letniego mieszkańca Białogardu, który został deportowany z Norwegii do Polski. Jak się okazało, mężczyzna 18 marca wyjechał do pracy. Został zatrzymany na granicy szwedzko-norweskiej  za przewóz zbyt dużej ilości papierosów i alkoholu. Polak przez pięć lat nie będzie mógł wjechać na teren Norwegii.

RG [email protected] Fot. KOSGDziękujemy za przesłanie błędu