Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
24/05/2024 - 15:20

Chciał kupić radio budowlane. Chyba nie podejrzewał, że wydarzy się coś takiego

O tym, że przestępcy w sieci nie próżnują, przekonał się mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna chciał kupić przez Internet radio budowlane i padł ofiarą oszusta. Choć stracił pieniądze, to zamówionego sprzętu nie otrzymał. Sprawą zajmują się policjanci.


Oszuści nie próżnują. Wymyślają coraz to nowsze sposoby, aby tylko osiągnąć swój cel. Kilka dni temu do sądeckich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który został oszukany na jednej z internetowych platform sprzedażowych. Mężczyzna chciał kupić radio budowlane.

W zamian za zamówiony towar miał podać sprzedającej kod BLIK i zatwierdzić transakcję. Kiedy postąpił zgodnie z ustaleniami, sprzedająca ponownie poprosiła go o kod, ponieważ, jak tłumaczyła, pojawił się problem i środki zostały zablokowane. W związku z tym ponownie przekazał pieniądze – łącznie ponad 700 złotych. Niestety wtedy kontakt się urwał, a mężczyzna nie otrzymał zakupionego sprzętu. 

Zobacz też Pilne! Zaginął 68-letni Ryszard Gać. Mężczyzna ma problemy z orientacją w terenie

Teraz policjanci szukają sprawcy tego oszustwa i apelują do osób korzystających z płatności BLIK o zachowanie szczególnej czujności oraz rozwagi.

- Przypominamy, że transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego najlepiej nie udostępniać wygenerowanych kodów osobom których nie znamy - apelują policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu