Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/03/2020 - 13:10

Cała rodzina trafiła do szpitala. Starszy mężczyzna był nieprzytomny

W budynku jednorodzinnym ulatniał się tlenek węgla. Starszy mężczyzna nagle stracił przytomność. Aż strach pomyśleć, jak mogła zakończyć się ta historia, gdyby nie szybka reakcja jego bliskich.

Niewiele brakowało, a w jednym z domów przy ulicy Lipowej w Gorlicach doszłoby do tragedii. W budynku ulatniał się tlenek węgla. W tym czasie w środku przebywało pięć osób, w tym troje dzieci. Nagle starszy mężczyzna stracił przytomność. Na szczęście jego bliscy bardzo szybko zareagowali. Podejrzewali, że to tlenek węgla mógł mu zaszkodzić. Natychmiast wezwali służby ratunkowe.

Już po chwili pod wskazany adres przyjechały na sygnale karetki pogotowia oraz straż pożarna. Ratownicy medyczni udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Na szczęście podczas akcji ratunkowej odzyskał przytomność. Cała rodzina została zabrana do gorlickiego szpitala.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili je czujnikami tlenku węgla. Na parterze urządzenia wykazały 500 jednostek ppm, a na poddaszu 260. Jak się okazało, czad wydobywał się z niesprawnego piecyka gazowego. Na szczęście tym razem wszystko dobrze się skończyło.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu