Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
03/08/2020 - 06:20

Brawura i alkohol. Przejażdżka quadem skończyła się dramatem pod Krynicą ZDJĘCIA

Dramatem skończyła się niedzielna, popołudniowa przejażdżka quadem dwójki młodych ludzi, którzy pod Krynicą czołowo zderzyli się z osobówką. Na ratunek trzeba było wzywać śmigłowiec lotniczego pogotowia. Niemal w tym samym czasie, koło Gorlic, do wypadku doprowadził siedemnastoletni motocyklista.

W niedzielę po południu na drogach panowały bardzo dobre warunki,  a mimo wszystko doszło do dwóch różnych wypadków. Ten niedaleko Krynicy miał dramatyczny przebieg.  To właśnie tam, dokładnie w Roztoce Wielkiej,  na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą gminną,  w kierunku Krzyżówki, doszło do czołowego zderzenia quada z peugeotem.

Czytaj też Leżał zakrwawiony na jezdni przed kościołem. Co się wydarzyło w Librantowej 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że to kierowca quada doprowadził do zderzenia. Wymusił pierwszeństwo.  Jechał od strony Krynicy i skręcał w drogę na Krzyżówkę – relacjonował przebieg wypadku oficer dyżurny sądeckiej policji.

Wiadomo, że kierowcą quada był młody człowiek, w wieku 35 lat. Jechała z nim kobieta. Oboje zostali ranni. Na ratunek trzeba było wzywać lotnicze pogotowie ratunkowe.

- Śmigłowiec przyleciał po kobietę, która została przetransportowana do szpitala w Krakowie – wyjaśnia Barbara Szczerba z biura prasowego wojewódzkiej komendy policji. – Doznała urazu głowy. Nie mamy informacji w jakim jest stanie.

Czytaj też Ratowali go godzinę. Zmiażdżone auto zamieniło się w potworną pułapkę [ZDJĘCIA]

Kierowcę quada ze złamaną nogą karetka zawiozła do szpitala. Badania alkomatem wykazały obecność alkoholu we krwi.  

Niemal w tym samym czasie w Stróżówce koło Gorlic siedemnastolatek, który jechał na crossowym motorowerze zderzył się z osobówką.

- Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Toyotą Yaris.

Na szczęście ani nastolatek, ani kierowca auta nie doznali poważnych obrażeń. Przy okazji wyszło na jaw, że chłopak nie miał uprawnień do jazdy motocyklem.

[email protected] zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w Roztoce wielkiej. Quad zderzył się czołowo z osobówką
Trzeba było wzywać śmigłowiec lotniczego pogotowia.


Dziękujemy za przesłanie błędu