Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
12/06/2021 - 09:40

Bezczelność oszustów nie zna granic. Tak się kradnie „na ZUS”

Jedna udawała lekarkę, druga pracownicę ZUS. Grasowały po Małopolsce i okradały starszych ludzi. Ich największy, jednorazowy łup to 28 tysięcy złotych.

Łatwowiernym nieszczęśnikiem był starszy pan z Nowego Targu.  Oszustki , przyszły pod pretekstem kontroli z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zażądały podania numerów seryjnych banknotów z emerytury. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby mężczyzna stracił swoje oszczędności, 28 tysięcy złotych – informuje  Anna Szaniawska z biura prasowego regionalnego oddziału Zakładu i apeluje do seniorów o rozwagę.

- Oszustwa na „pracownika ZUS” są coraz częstsze, dlatego przypominamy, że nasi pracownicy nie odwiedzają emerytów i rencistów w ich domach. Wizyta może zdarzyć się tylko wtedy, jeśli ktoś stara się o rentę albo świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych i jego stan zdrowia nie pozwala na badanie w placówce ZUS. Ale o jego terminie klient zawsze informowany jest wcześniej.

-Oszuści uczą się wykorzystywać łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób. Jest to szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia – apeluje z kolei policja.

 Jak wyjaśnia rzeczniczka ZUS, jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości lepiej wyjaśnić  to poprzez kontakt z pracownikiem ZUS lub zadzwonić  do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numere (22) 560 16 00.(jagienla.michalik@sadeczanin.info, fot. jm


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021