Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
19/08/2019 - 15:40

Barcice: policjant uratował matkę z dzieckiem i niepełnosprawnego mężczyznę

Policjant zauważył kłęby dymu wydobywające się z budynku. Natychmiast ruszył z pomocą osobom, które znajdowały się w środku. Aż strach pomyśleć, jak zakończyłaby się ta historia gdyby funkcjonariusz nie znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

Tak jak już informowaliśmy kilka dni temu na łamach portalu Sądeczanin, w czwartek 15 sierpnia w Barcicach palił się dom. W tej sprawie pojawiły się nowe fakty. Jak się okazało, pożar zauważył policjant z Komisariatu w Piwnicznej Zdroju. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby przejeżdżał przez Barcice. Jego uwagę zwróciły kłęby dymu wydobywające się z budynku gospodarczego przylegającego bezpośrednio do domu.

Zobacz też W Barcicach palił się dom. To już drugi pożar w ciągu trzech tygodni [ZDJĘCIA]

Natychmiast zatrzymał się, wezwał służby ratunkowe i wbiegł do budynku mieszkalnego, aby sprawdzić czy ktoś przebywa w środku. Jak się okazało, w domu znajdowała się 28-letnia kobieta wraz ze swoim 6-letnim synem oraz 45-letni niepełnosprawny mężczyzna.

- Policjant poinformował nieświadomą zagrożenia kobietę, że dom się pali i pomógł jej i dziecku bezpiecznie opuścić budynek. Następnie wrócił po 45-latka, któremu również pomógł wyjść na zewnątrz budynku. Funkcjonariuszowi pomagali okoliczni mieszkańcy, których również zaalarmował dym unoszący się nad budynkami – wyjaśnia sierż. Monika Mordarska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też W Barcicach spłonął drewniany dom. Mieszkańcy zostali bez dachu nad głową

Sytuacja była dynamiczna i wymagała natychmiastowej reakcji, ponieważ okazało się, że w budynku znajdują się butle gazowe, które trzeba natychmiast wynieść. Policjant wraz z kilkoma osobami, które zjawiły się na miejscu, wszedł do domu, aby wynieść butle gazowe i wyłączyć bezpieczniki prądu elektrycznego. Po około 10 minutach od zgłoszenia na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej, które podjęły akcję gaśniczą. 

- Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza i osób postronnych będących na miejscu zdarzenia, nikt z przebywających w budynku nie ucierpiał, a sprawna akcja gaśnicza straży pożarnej zapobiegła całkowitemu spaleniu budynku mieszkalnego – dodaje policjantka.

RG r.gajewskisadeczanin.info, Fot. OSP Stary Sącz

W Barcicach płonął dom. Z ogniem walczyło 22 strażaków
22 strażaków przez kilka godzin walczyło z ogniem. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze, ale straty są dość duże.


Dziękujemy za przesłanie błędu