Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
19/05/2022 - 15:05

19-letni Dawid zginął na drodze. Kierowca samochodu usłyszał zarzuty

To był dramatyczny wypadek. 9 maja motocykl, którym jechał 19-letni Dawid zderzył się z Seatem. Kierujący nim 51-latek usłyszał już zarzuty prokuratorskie. Do dokładnego odtworzenia przebiegu wypadku został powołany biegły.

Od początku maja na drogach w regionie doszło już do wielu wypadków motocyklistów. Niektóre były niestety tragiczne. W poniedziałek (9 maja) w Mszanie Dolnej zginął 19-letni Dawid. Do wypadku doszło kiedy jechał na praktyki, które odbywał w Kasinie Wielkiej.

Śp. Dawida wspominał niedawno w rozmowie z „Sądeczaninem” sołtys Glisnego Mieczysław Kaczor. -  To był bardzo porządny młody człowiek. Wspólnie z ojcem pracowali przy kaplicy na cmentarzu. Udzielał się też społecznie we wsi. Motocykle były jego pasją – mówił.

W feralnym dniu, 19-latek chwilę przed godziną 7 zderzył się Seatem. Niestety, mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Samochód prowadził 51-latek, który, jak wynikało ze wstępnych ustaleń policji, miał nie ustąpić pierwszeństwa.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty prokuratorskie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego – mówi „Sądeczaninowi” prokurator Mirosław Kazana z prokuratury rejonowej w Limanowej.

Aby odtworzyć ze szczegółami przebieg wypadku zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W chwili spowodowania wypadku był trzeźwy. ([email protected], fot.: OSP Mszana Dolna, Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu