Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
03/08/2020 - 18:35

Wypadek karetki pogotowia w Nowym Sączu. Ranny ratownik i matka z dzieckiem

Na rondzie Solidarności w Nowym Sączu samochód osobowy marki Seat zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego. Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Matki z dzieckiem oraz ratownik medyczny, trafili do szpitala. Na rondzie są utrudnienia w ruchu.

Po godzinie 11 na rondzie Solidarności w Nowym Sączu doszło do wypadku. Samochód zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego, która przewoziła pacjenta do szpitala. Kraksa wyglądała bardzo dramatycznie. Ambulans po zderzeniu przewrócił się na bok.

- Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodu osobowego z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczamy miejsce na czas prowadzenia czynności przez policję – powiedział dla „Sądeczanina” kpt. Mateusz Górski z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Jak udało nam się dowiedzieć, autami w sumie podróżowało pięć osób. Do szpitala trafił ratownik medyczny oraz matka z dzieckiem. Jak na razie nie wiadomo, jak ciężki jest ich stan.

- Karetka pogotowia wjeżdżając na rondo miała włączone sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W wyniku tego zdarzenia karetka przewróciła się na prawy bok. Trzy osoby, które jechały ambulansem zostały zabrane do szpitala. Obecnie na miejscu pracują policjanci. Jest zablokowany jeden pas jezdni, ale ruch odbywa się płynnie. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są ustalane - wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ranne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR ze szpitala w Nowym Sączu do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Zobacz też Kraksa na rondzie Solidarności. Samochód zderzył się z karetką

To już kolejny wypadek karetki pogotowia ratunkowego na rondzie Solidarności. Przypomnijmy. 18 czerwca 2019 roku na tym rondzie zderzył się samochód marki Toyota Rav z prywatną karetką transportową. Karetką jechał tylko kierowca, natomiast samochodem podróżowały dwie osoby. Wszyscy wyszli z pojazdów o własnych siłach i nie skarżyli się na żadne dolegliwości. Nie było potrzeby, aby ktokolwiek jechał do szpitala.

W marcu 2016 roku w tym samym miejscu również doszło do wypadku, który niestety okazał się tragiczny w skutkach. Zderzyła się tam karetka Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego transportująca do sądeckiego szpitala 71-letnią pacjentkę i samochód osobowy marki Audi. W wyniku wypadku pięć osób (trzyosobowa załoga ambulansu), jadąca w nim pacjentka oraz kierowca osobowego Audi zostali przetransportowani do sądeckiego szpitala. Niestety, mimo wysiłków sądeckich lekarzy życia 71-letniej pacjentki nie udało się uratować.

Zobacz też Wypadek na rondzie Solidarności: Zmarła kobieta transportowana karetką

RG [email protected] Fot. R. Gajewski, Film D. Szlag

Wypadek karetki pogotowia na rondzie Solidarności. Są ranni
Policjanci ustalają, jak doszło do dramatycznego wypadku na rondzie Solidarności, gdzie w poniedziałek (3 sierpnia) samochód osobowy marki Seat zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego. Osobówką podróżował sam kierowca, który wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Z kolei ambulansem należącym do limanowskiego pogotowia, jechały cztery osoby. Do szpitala został zabrany jeden z ratowników medycznych oraz matka z chorym dzieckiem.


Dziękujemy za przesłanie błędu