Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/08/2017 - 09:55

A-klasowe starcie o prymat w Nowym Sączu

Przed nami kolejny weekend ligowych zmagań na boiskach A klasy: w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Helena podejmie u siebie Dunajec. Początek meczu w sobotę o godzinie 17.

Mimo iż dojdzie do starcie beniaminka ze spadkowiczem, derbowe spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, obie drużyny dobrze rozpoczęły sezon i zdają się prezentować podobny poziom.

Piłkarze Dunajca rozegrali jak na razie jedno ligowe spotkanie, w którym pokonali Górkę Szczereż 5-0. Wcześniej w Pucharze Polski zmierzyli się z grającym w A klasie Nowy Sącz/Gorlice Wichrem Mogilno, z którym również odnieśli zwycięstwo 5-0. Parząc na ilość w zdobywanych bramek, możemy się spodziewać ze strony Dunajca efektownego i otwartego futbolu.

Helena ma na koncie cztery oczka, po tym jak w pierwszej kolejce zremisowała u siebie z Budowlanymi Jazowsko a w drugiej ograła na wyjeździe w Tęgoborzu 3-0. W kończonym w dziesiątkę meczu z Hartem zawodnicy Heleny pokazali charakter i dyscyplinę taktyczną, zdobywając w osłabieniu dwie bramki. Postawa obu nowosądeckich ekip wróży zatem bardzo ciekawy mecz, w którym z pewnością nie zabraknie bramek i emocji.

W tej kolejce swoje derby będzie miała również gmina Łącko, jednak tym wypadku faworyt jest jednak wyraźny, Zyndram Łącko podejmie Górkę Szczereż. Zawodnicy z Łącka spisują się na początku rozgrywek wyraźnie lepiej, a w ostatnim meczu pokonali LKS Ubiad 3-0. Górka Szczereż jak już wcześniej wspomnieliśmy uległa Dunajcowi aż 5-0, a na inauguracje sezonu na własnym obiekcie przegrała 1-3 z Hartem Tęgoborze.

Komplet spotkań trzeciej kolejki A klasy Nowy Sącz:

  • Victoria Witowice Dolne - Amator Paszyn               niedziela godz.17
  • ULKS Przydonica - LKS Ubiad                                niedziela godz.11
  • Górka Szczereż – Zyndram Łącko                          niedziele godz.17
  • Helena Nowy Sącz – Dunajec Nowy Sącz              sobota godz.17
  • LKS Świniarsko – Hart Tęgoborze                          niedziela godz.11
  • Budowlani Jazowsko – Łosoś Łososina Dolna       niedziela godz.11
  • Sokół Stary Sącz – Grybovia Grybów                     niedziela godz. 11
  • Zawisza Rożnów – ULKS Korzenna                       niedziela godz.14 


Dziękujemy za przesłanie błędu