Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
13/08/2017 - 18:00

Jazowsko remisuje z Heleną na inaugurację sezonu [ZDJĘCIA]

Minionej niedzieli na stadionie przy ulicy Starowiejskiej odbył się mecz pierwszej kolejki A klasy pomiędzy Heleną Nowy Sącz a Budowlanymi Jazowsko. Po ciekawym i obfitującym w emocje spotkaniu padł remis 1-1.

Mecz lepiej rozpoczęli goście którzy przez dobrze zorganizowaną grę defensywną nie pozwalali przeciwnikom na zagrożenie swojej bramce, równocześnie przeprowadzając kilka składnych akcji ofensywnych. Ekipa z Jazowska otwarła wynik już w 13 minucie meczu, po akcji przeprowadzonej prawną stroną boiska, zakończoną pewnym strzałem w dolny róg bramki. Do przerwy spotkanie było już bardziej wyrównana, z delikatnym wskazaniem na Budowlanych.

Druga połowa, a zwłaszcza jej pierwsze dwadzieścia minut przyniosły całkiem inny obraz gry. Złożona głównie z młodych zawodników drużyna Heleny, całkowicie zdominowała rywali. Zepchnięci do defensywy zawodnicy Jazowska mimo starań, nie powstrzymali gospodarzy od zdobycia wyrównującego gola.

Po straconej bramce goście próbowali ponownie wyjść na prowadzenie, jednak to drużyna z Nowego Sącza stwarzała groźniejsze sytuacje. Gospodarze kilkukrotnie stali przed szansą zdobycia kolejnej bramki, jednak zdecydowanie zabrakło im skuteczność by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mecz zakończył się podziałem punktów z którego zdecydowanie bardziej zadowoleni powinni być  zawodnicy z Jazowska, którzy już we wtorek 15 sierpnia zmierzą się u siebie z LKS Świniarsko. Tego samego dnia, Helenę Nowy Sącz czeka ciężki mecz  wyjazdowy z Hartem Tęgoborze.

Starcie Heleny z Jazowskiem w sądeckiej A klasie [ZDJĘCIA]

Zobacz jak zawodnicy spadkowicza, Heleny Nowy Sącz radzili sobie w meczu pierwszej kolejki z Jazowskiem.