Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
19/06/2023 - 17:15

Także sołtysi przyczynili się do sukcesu liderów rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego

Jest ich szesnaście, ale tylko trzy najlepsze samorządy 2022 roku mogły znaleźć się w pierwszej trójce rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. W tej trójce znalazły się: gmina Rytro, miasto Nowy Sącz oraz miasto i gmina Muszyna. Maleńką cegiełkę w sukcesie każdego z tych samorządów mieli również sołtysi, którzy są łącznikiem mieszkańców z władzami każdej gminy.

To zdaniem Marcina Bednarza, prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej właśnie sołtysi przyczynili się choć po części do tego sukcesu.

- Ten ranking pokazuje również to, że sołtysi w gminach, wspierając włodarzy miast i gmin – burmistrzów i wójtów przyczyniają się także do rozwoju tych samorządów – powiedział „Sądeczaninowi” Marcin Bednarz. – Sołtysi, będąc wyrazicielami samych mieszkańców przekazują włodarzom jakie są najpilniejsze potrzeby w danej gminie.

Marcin Bednarz przyznał, że optymistyczne jest to, że w ostatnich latach wiele pilnych potrzeb udało się zrealizować i że lokalne samorządy pozyskują środki zewnętrzne.

Cała rozmowa z Marcinem Bednarzem, prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej w materiale filmowym.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu