Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 30 kwietnia. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
27/07/2023 - 08:55

RENI-MED. Łąckie Centrum Medyczne stawia na jakość usług i dobro pacjenta

W 2010 roku, po latach pracy w swoim ukochanym zawodzie pielęgniarki – powiedziała: biorę sprawy we własne ręce. W pracy na własny rachunek, pierwsze kroki stawiała w medycynie szkolnej i pielęgniarskiej opiece długoterminowej. Dzisiaj Teresa Janczura prowadzi prężnie rozwijającą się rodzinną firmę RENI-MED. Łąckie Centrum Medyczne. Pod tym szyldem Teresa Janczura, z zawodu pielęgniarka prowadzi trzy placówki medyczne na terenie gminy Łącko oraz Ochotnicy Dolnej. Pracę zawodową godzi jeszcze z pracą na rzecz mieszkańców. Drugą kadencję jest radną gminy Łącko.

Dla Teresy Janczury, absolwentki Liceum Medycznego w Nowym Sączu i absolwentki Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2009), rokiem przełomowym, po wielu latach pracy w tym zawodzie okazał się rok 2010. Wtedy postanowiła poprowadzić – mówiąc kolokwialnie własny biznes w branży medycznej, bliskiej jej sercu.

W 2010 roku uruchomiła cztery gabinety pielęgniarki szkolnej w szkołach podstawowych w Łącku, Kiczni oraz Zagorzynie, a także w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku.

Pięć lat później, w 2015 roku do czterech gabinetów pielęgniarki szkolnej dołączył pierwszy podmiot medyczny – RENI – MED Łąckie Centrum Medyczne (Łącko 53).

- Placówka ta świadczy od 2015 roku usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej – mówi Teresa Janczura. – Wówczas zatrudniałam jednego lekarza rodzinnego oraz jednego pediatrę. Obecnie w placówkach pracuje trzech lekarzy rodzinnych oraz dwóch pediatrów. Wkrótce do zespołu dołączy jeszcze jeden pediatra, gdyż mamy bardzo dużo zadeklarowanych małych pacjentów.

Minęło kolejnych pięć lat...

W 2020 roku do już istniejącej placówki medycznej RENI – MED. Łąckie Centrum Medyczne dołączyła kolejna – w Ochotnicy Dolnej. Podobnie, jak ta w Łącku świadczone są w niej porady z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Obecnie w placówkach POZ w Łącku oraz Ochotnicy Dolnej, pod szyldem RENI – MED zadeklarowanych jest około sześciu tysięcy pacjentów z terenu gminy Łącko oraz okolicznych miejscowości.

- W listopadzie 2022 roku w Czerńcu powstała kolejna placówka medyczna w której prowadzone są prywatne porady lekarzy specjalistów - dermatologa, diabetologa, kardiologa, radiologa (pracownia USG). W komercyjnej ofercie mamy również zabiegi pielęgniarskie (stawianie baniek, iniekcje, kroplówki), oferujemy również sesje w komorze hiperbarycznej (tlenowej) – dodaje nasza rozmówczyni.

Ze względu na duże zapotrzebowanie, w tym samym czasie została uruchomiona również rehabilitacja. Cieszy się ona ogromnym powodzeniem. Jakość świadczonych usług, nowoczesny sprzęt oraz odpowiednie zaadaptowanie pomieszczeń pozwoliły na uzyskanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (od 1 lipca 2023 roku). Z bezpłatnej rehabilitacji korzystać mogą wszyscy pacjenci, którzy uzyskają skierowanie od lekarza specjalisty lub lekarza rodzinnego. 

W placówkach RENI – MED. w Łącku, Ochotnicy Dolnej oraz Czerńcu działają także punkty pobrań. Materiał biologiczny (krew, mocz, kał) przesyłany jest do badań analitycznych do laboratoriów z którymi RENI – MED ma podpisaną umowę.

- Od 1 czerwca br. mamy też podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań w ramach programu PROFILAKTYKA 40 PLUS – dodaje nasza rozmówczyni. – Są to badania bezpłatne i warto się na nie zgłaszać. Z profilaktyki 40 PLUS skorzystać mogą wszystkie osoby, które ukończyły 40 lat. Do tej pory najbliższe punkty zlokalizowane były w Nowym Sączu i Limanowej.

Placówki medyczne RENI – MED w Łącku, Ochotnicy Dolnej oraz Czerńcu są czynne od poniedziałku do piątku, a punkty pobrań również w ustalonych godzinach w sobotę.

Teresa Janczura, właścicielka firmy RENI – MED zatrudnia obecnie ponad dwadzieścia osób. Są to lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i asystentki medyczne. Sama nadal pracuje jako pielęgniarka.

Jak mówi w placówkach medycznych, którymi kieruje stawia na jakość świadczonych usług, dzięki temu możliwy jest ciągły rozwój kolejnych sektorów medycznych. To dzięki pracownikom, którzy wkładają w swoją prace całe swoje serce i zaangażowanie możliwe jest tak sprawne funkcjonowanie placówek.

Nie wiadomo, jak ona to robi, ale pani Teresa znajduje jeszcze czas na pracę na rzecz mieszkańców gminy Łącko. Od dwóch kadencji jest radną.

Jak mówi Teresa Janczura, po trzynastu latach prowadzenia własnego biznesu – RENI – MED jest już firmą rodzinną.

- Zawodu pielęgniarki, w którym pracuję już ponad 40 lat nie zamieniłabym na inny – mówi nasza rozmówczyni. – Jest to najwspanialszy zawód świata. To kontakt z ludźmi, którym można pomóc. Często bywa tak, że pacjent przychodząc do lekarza czy pielęgniarki, oprócz porady medycznej tak naprawdę chce porozmawiać.

Jakie ma plany na przyszłość?

Pani Teresa myśli o uruchomieniu jeszcze kolejnych placówek, ale już w innym powiecie. Czy te plany uda się zrealizować? Będzie to uzależnione między innymi od tego czy uda się jej skompletować odpowiednią kadrę medyczną?

RENI-MED - Łąckie Centrum Medyczne. Tu się stawia na jakość usług i dobro pacjenta




W 2010 roku, po latach pracy w swoim ukochanym zawodzie pielęgniarki – powiedziała: biorę sprawy we własne ręce. W pracy na własny rachunek, pierwsze kroki stawiała w medycynie szkolnej i pielęgniarskiej opiece długoterminowej. Dzisiaj Teresa Janczura prowadzi prężnie rozwijającą się rodzinną firmę RENI-MED Łąckie Centrum Medyczne. RENi-MED to trzy placówki medyczne na terenie gminy Łącko oraz Ochotnicy Dolnej. Teresa Janczura drugą kadencję jest też radną gminy Łącko.

Artykuł sponsorowany







Dziękujemy za przesłanie błędu