Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
11/02/2024 - 10:30

Muszyna: Dramatycznie brakuje krwi. Daj na Walentynki coś z siebie, podziel się tym najcenniejszym lekiem

Daj na Walentynki coś z siebie. Podziel się w Muszynie w niedzielę (11 lutego) tym najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, a którego dramatycznie brakuje!

W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego przy ul. Krzywej 1 w Muszynie, w niedzielę (11 lutego) organizowana jest pierwsza w tym roku akcja oddawania krwi pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie - krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem".

Ostatnio w tym uzdrowisku nad Popradem, tym bezcennym lekiem można się było podzielić 29 pażdziernika 2023, dzięki czemu pozyskano go aż 16 litrów. 

- W niedzielę kolejna akcja krwiodawstwa, proszę o rozpowszechnianie tej informacji i liczny udział. - apeluje wieloletni krwiodawca i radny miasta Jerzy Majka. 

- Po oddaniu krwi wykonane zostaną bezpłatnie badania wirusologiczne oraz grupa krwi. Zapraszamy zdrowe, pełnoletnie osoby z dowodem osobistym, po lekkostrawnym posiłku.

W Muszynie krew można będzie oddać w godz. od 8.30 do 13, a organizatorem akcji jest burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej. (MK), fot. Jerzy Majka, plakat. 

Sprawdzaj na bieżąco, gdzie i kiedy można oddawać krew na stronie: https://www.rckik.krakow.pl/gdzie-i-kiedy-mozesz-oddac-krew/

Uwaga! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie informuje, że szczególnie potrzebna krew w grupach:

  • A Rh+
  • B Rh-
  • 0 Rh-


Dziękujemy za przesłanie błędu