Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
11/12/2021 - 16:05

Mobilny punkt szczepień w sądeckim ratuszu będzie otwarty w dodatkowe dni

Coraz więcej osób decyduje się na szczepienie przeciw COVID-19. W ciągu ostatnich tygodni naprawdę sporo mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny skorzystało i zaszczepiło się w mobilnym punkcie szczepień działającym w sądeckim ratuszu. W grudniu w związku z tym, że wiele osób przyjedzie do domu na święta Bożego Narodzenia, albo odwiedzi rodziny mieszkające w Nowym Sączu, zostały zaplanowane dodatkowe terminy szczepień w ratuszu.

Oczywiście szczepienia są dobrowolne. Osoby, które zechcą się zaszczepić przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie w sądeckim ratuszu będą miały taką możliwość jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, jak i przed Sylwestrem.

Za zgodą prezydenta Ludomira Handzla mobilny punkt szczepień w sądeckim ratuszu będzie działał dodatkowo:

22 grudnia – od godz. 9 do godz. 16

23 grudnia - od godz. 9 do godz. 16

29 grudnia - od godz. 9 do godz. 16

30 grudnia – od godz. 9 do godz. 16

Szczepienia wykonywać będą pracownicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowicy. Ten podmiot leczniczy szczepi preparatami firmy Pfizer i Johnson&Johnson (jednodawkowy). Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść na szczepienie z dokumentem tożsamości.

Szczepienia przeciw COVID – 10 w mobilnym punkcie szczepień w sądeckim ratuszu odbywają się także w każdą niedzielę w godz. od 9 do 17. (z wyłączeniem świąt).

W ostatnich tygodniach widać zwiększające się zainteresowanie szczepieniami na fali rosnącej liczby zakażeń.

- W tym punkcie szczepień zauważamy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie szczepieniami – powiedział Sądeczaninowi Krzysztof Setlak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Tak jest od kilku tygodni. Dużo osób, które przychodzą, by przyjąć preparat wybiera jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Cieszy nas to, że coraz więcej osób chce się szczepić przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że od maja br., kiedy został uruchomiony mobilny punkt szczepień w sądeckim ratuszu zaszczepiło się w nim już ponad 6 tys. osób.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu