Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
28/05/2024 - 17:20

Co zyskasz, pijąc czarną latte. Pyszną charcoal latte zrobisz raz-dwa

Co to jest czarna latte? To kawa, która zyskuje na popularności nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim na zdrowotne właściwości. Usuwa z organizmu toksyny, a także skutecznie leczy zatrucie alkoholem i grypę żołądkową. Dowiedz się, jak ją wzrobić.

Czarne latte, znane jest również pod nazwą charcoal latte. To nic innego jak napój na bazie węgla aktywnego. Powstaje poprzez rozpuszczenie tabletki węgla aktywnego w wodzie, a następnie połączenie ze spienionym mlekiem. Pomimo zawartości mleka napój ma barwę czarną, stąd nazwa czarna latte. Czarna latte posiada moc leczenia grypy żołądkowej i kaca. 

Początki kawy

Początki delektowania się kawą wyglądały tak, że ziarna kakaowca zjadano z masłem i solą. Dopiero w XI wieku ziarna przywiezione z Etiopii do Jemenu zaczęto zalewać gorącą wodą. Tak powstał napój znany nam dziś jako kawa. Potem zaczęto delektować się nią na różne sposoby. Wymyślone wiele sposobów jej parzenia, jak i podawania np. espresso, latte, cappuccino.  

W ostatnich latach popularność picia kawy znacznie wzrosła. Wymyślane są coraz to nowsze jej kombinacje. Łączona bywa z syropami, likierami i innymi pysznościami. Rytuał picia kawy z bliskimi osobami to prawdziwa przyjemność. Tymczasem charcoal latte to coś znacznie więcej. Posiada bowiem walory zdrowotne. 

Węgiel aktywny i jego działanie

Jeszcze kilkanaście lat temu węgiel aktywny był stosowany przy grypie żołądkowej, łagodząc jej przebieg. Także skutecznie usuwał toksyny, bakterie i chemikalia z przewodu pokarmowego. Ze względu na swoje właściwości oczyszczające, od kilku lat znajduje zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym. Węgiel dogłębnie oczyszcza skórę i ogranicza wydzielanie sebum - stąd często bywa stosowany w kosmetykach dedykowanych dla cery tłustej.

Zdaniem dietetyków, czarne latte to doskonały sposób na detoksykację organizmu po chorobie lub intensywnej nocy z alkoholem.

Jak przygotować czarną latte?

Aby przygotować czarną latte, rozpuść węgiel w niewielkiej ilości ciepłej wody i dokładnie wymieszaj. W międzyczasie spień mleko lub napój roślinny. Kiedy stanie się gęste, przelej go do kubka i dodaj rozpuszczony węgiel. Jeśli chcesz, możesz dodać odrobinę cukru lub miodu. I to wszystko!

Poznaj ćwiczenia rozciągające do wykonywania przy biurku! 

([email protected]),  źródło: pysznosci.pl/ fot. pexels.comDziękujemy za przesłanie błędu