Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 czerwca. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
16/02/2018 - 13:05

Stanisława Bogdańska, promotorka kultu Ojca Józefa Andrasza SJ

Stanisława Bogdańska jest autorką książki pt. „Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” jest promotorką w Nowym Sączu i regionie kultu spowiednika i kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia Siostry Faustyny.

Stanisława Bogdańska została zgłoszona w tym roku do konkursu o nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor” przez Jadwigę Ruchałę z Nowego Sącza.

- Pani S. Bogdańska jako pierwsza opisała biografię O. Józefa Andrasza – napisała w formularzu zgłoszeniowym Jadwiga Ruchała. – Jest to niezwykle cenna publikacja opisująca dzieło tego niezwykłego kapłana. Kapłana, o którego beatyfikację się modlimy.

Autorka książki pt. „O. Andrasz Spowiednik Świętych" urodziła się 23 lutego 1967 roku w Nowym Sączu. Jest absolwentką Studium Pielęgniarstwa w Rabce (w zawodzie pielęgniarki pracowała do 2000 roku). Absolwentka Wyższej Szkoły Fil. Ped. Ignatianum w Krakowie (2009 r.). Pracownik Sądeckiej Poradni "Arka" od 2009 roku.

Matka czwórki dzieci, wiceprezes i prezes Stowarzyszenia "Dolina Królówki" do 2015 roku.

Wspólnie z mężem promuje na Sądecczyźnie i w regionie kult O. Andrasza. Jest też autorką artykułów o O. Andraszu w "Orędziu Miłosierdzia".

- Na informacje o O. Andraszu SJ natknęłam się czytając "Dzienniczek św. Faustyny", a potem szukałam śladów, świadków życia O. Andrasza (archiwa Zgromadzeń oo. jezuitów w Krakowie, Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie, Najśw. Duszy Chr. Pana w Krakowie Prądniku i współpraca z S. E. Siepak ZMBM, S. B. Młynarz Zgr. Sióstr NDChP, oraz oo. Jezuitami). – mówi autorka publikacji.

Mozolnie zbierała materiały do książki, która ukazała się drukiem w 2017 roku. Efekty jej pracy można ocenić biorąc i zagłębiając się w tę publikację.

IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________