Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
18/04/2021 - 16:50

"Nowe przygody Frani". Czwartoklasistka mierzy się z koronawirusem

”Nowe przygody Frani” to jedna z książek, która walczy w konkursie o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora o tytuł tej najlepszej. Jej autorką jest Jadwiga Marzec, sądecka pisarka, która postanowiła kontynuować losy głównej bohaterki, angażując w jej perypetie czytelników.

Frania znana jest młodszym czytelnikom jako bohaterka książki ”Niezwykły tydzień Frani”. Tam dziewczynka przeżywała swoje wakacyjne przygody. Przyszedł jednak czas powrotu do szkoły, i to w czasach koronawirusa. Fabuła rozgrywa się w czasie rzeczywistym, w realistycznym świecie. W książce rozpoczyna się właśnie rok szkolny 2019/2020, brutalnie i niespodziewanie przerwany przez pandemię. To jedna z pierwszych książek na rynku, poruszających tak trudną i aktualną tematykę.

Do pracy nad drugą częścią książki i kontynuacją przygód Frani autorka Jadwiga Marzec wraz z Sądecką Biblioteką Publiczną zaprosiła uczniów szkół podstawowych, którzy – biorąc udział w konkursie – mogli mieć wpływ na fabułę. Tytułowa bohaterka i czwartej klasie radzi sobie różnie. Napotyka wiele problemów, związanych między innymi z pojawieniem się całkiem nowych przedmiotów. W dodatku wchodzi w okres dojrzewania, co również ma wpływ na jej zachowanie i działania, jakie podejmuje.

”Nowe przygody Frani” do 9. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zgłosiła Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Książka wydana została przez IPRESS STUDIO Chełmiec. Ma miękką oprawę, dużą czcionkę i niewielki rozmiar, przez co jest dostosowana do potrzeb i predyspozycji najmłodszych czytelników. Co ciekawe, jeden z rozdziałów został poświęcony tajemniczej wycieczce na Sądecczyznę. W środku znajdziemy również czarno-białe ilustracje. Książka posiada spis treści. Ma 345 stron. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”