Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
29/01/2024 - 15:00

6. Sądeckie Targi Książki: "Mapa nie gryzie" przekonuje Zuzanna Długosz, czyli Baba z Gór

Organizatorzy 6. Sądeckich Targów Książki, które odbywają się (26-28 stycznia) w Pijalni Głównej w Krynicy, nie zapomnieli o najmłodszych czytelnikach i przygotowali dla nich wiele atrakcji. Warsztaty dla dzieci prowadziła m.in. Zuzanna Długosz, znana jako Baba z Gór.

Podczas 6. Sądeckich Targów Książki, odbywających się w Pijalni Głównej w Krynicy, w sobotę (27 stycznia) w strefie dla rodzin spotkać było można Zuzannę Długosz, znaną jako Baba z Gór.

Lokalna przewodniczka i animatorką wolnego czasu przeprowadziła ciekawe warsztaty dla dzieci o nazwie "Z Babą z gór na Sądecczyźnie - "Mapa nie gryzie".

Topografia zamiast nawigacji w telefonie? Uczestnicy warsztatów z Babą z gór pokazali, że mapy w tradycyjnej, papierowej wersji nie mają przed nimi żadnych tajemnic.

 - Przeprowadziliśmy warsztaty dla całych rodzin. W jednych oswajaliśmy papierową mapę terenową.- wyjaśnia Zuzanna Długosz, czyli Baba z Gór. 

- Przeniesiemy się ze świata wirtualnego do analogowego, rozwiązując łamigłówki topograficzne oraz wspólnie szukaliśmy rzek, gór i miast, a także tutejszych atrakcji turystycznych. Za każdą dobrze odnalezioną rzecz zdobywaliśmy makaron w kształcie zwierzątek.

Druga część warsztatów to malowanki. Obrazki do pokolorowania tematycznie nawiązywały do regionu sądeckiego, jedne wskazywały miejsca, inne powiedzenia.

-Były to moje autorskie malowanki, zrobione ze zdjęć naszego terenu.- dodaje lokalna  przewodniczka. 

- W ten sposób powstała fantastyczna galeria, złożona z dziecięcych rysunków. 

(MK), fot. (MK). 

Dziękujemy za przesłanie błędu