Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
06/03/2023 - 12:50

Niestraszna im wiedza pożarnicza! W Gródku nad Dunajcem przeszli eliminacje do turnieju! [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Na zwycięzców czekały nagrody.
Nie straszna im wiedza pożarnicza! Dzieci w Gródku nad Dunajcem przeszły eliminacje do Turnieju!


Zobacz też: Strażacy czekają na dobry sprzęt! Nowy wóz ma trafić do Tabaszowej

To już 46. edycja tego turnieju. Organizatorami konkursu byli: Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Gródku nad Dunajcem oraz Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem.

W eliminacjach gminnych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wzięło udział 15 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w trzech kategoriach wiekowych.

To oni pokazali, że nauka nie idzie w las!

Wyniki konkursu prezentują się następująco: w I grupie wiekowej szkoły podstawowej klas I-IV zwyciężyli: Małek Kinga – SP Jelna, Groń Wiktoria – SP Jelna oraz Jasiński Patryk – SP Przydonica. W II grupie wiekowej szkoły podstawowej klas V-VIII wygrali: Kwaśniewska Nadia – SP Rożnów, Bugański Paweł – SP Rożnów i Serek Igor – SP Przydonica. Z III grupy wiekowej szkół ponadpodstawowych natomiast nagrodzono: Kusia Mateusza – Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu oraz Kusię Justynę z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Na uczestników czekały nagrody, dyplomy i upominki rzeczowe, a także poczęstunek. Wszystko to sponsorowali: Gmina Gródek nad Dunajcem, GOK Gródek nad Dunajcem, Firma Alwis Ubezpieczenia, Firma Tobiasz Ubezpieczenia i Piekarnia Sienna.
Organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział, a sponsorom za pomoc.

Komendant OSP zauważa zmiany wśród młodzieży

Co mówi Tadeusz Gąska, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem?

- Prowadzę od trzydziestu lat edycje konkursu gminnego. Przedtem młodzież więcej poświęcała czasu na naukę, teraz nie interesują się tym za bardzo – zaznacza komendant. Jego zdaniem to właśnie sport cieszy się większym zainteresowaniem, niż nauka.

- Wolą sportowe imprezy, organizujemy więc również turniej piłki nożnej, turniej tenisa, jako straż (…) zaangażowanie mamy bardzo duże, bo młodzieżówki w samym OSP Gródek nad Dunajcem mamy 80 członków. Czyli na wyjazdy integracyjne, na kolonie widzimy bardzo duże zainteresowanie (…) młodzież, która się interesuje i ma takiego bakcyla w sobie to działa i uczy się. (D. Wojda), fot. Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

Wiedza pożarnicza dzieci z Gródka nad Dunajcem - za nimi eliminacje do Turnieju!
03.03.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem miały miejsce gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Na zwycięzców czekały nagrody.


Dziękujemy za przesłanie błędu