Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
25/03/2022 - 14:10

Local Media, czyli co słychać za sądecką granicą. Przełamujemy językowe bariery

W sekcji „Local Media” Czytelnicy naszego portalu mogą znaleźć materiały o trzech różnych regionach: o Nowym Sączu i Sądecczyźnie, słowackim mieście Svidník oraz o węgierskim Kiskunhalas. Realizowany przez Fundację Sądecką projekt przełamuje bariery geograficzne oraz językowe. Zobaczcie sami.

Projekt Local Media ma wzmocnić współpracę lokalnych mediów i samorządów pomiędzy krajami Grupy Wyszehradzkiej. Oznacza to, że redaktorzy z Polski, Słowacki i Węgier będę wymieniać się materiałami dziennikarskimi pomiędzy swoimi redakcjami. Artykuły są tłumaczona na lokalne języki i ukazują się cyklicznie w trzech mediach.

W projekcie biorą udział trzy redakcje. Region sądecki reprezentuje redakcja Sądeczanin.info. Za słowackie materiały odpowiada zespół Týždenník Dukla (kliknij tutaj, żeby przejść na ich stronę: www.e-dukla.sk ). Materiały o Węgrach przygotowuje Halasmédia (kliknij tutaj, aby odwiedzić ich serwis: www.halasmedia.hu ).

Materiały, które opublikowane zostały w zakładce „Local Media” mają przybliżyć Czytelnikom podstawowe informacje na temat naszych regionów. Ta wiedza z pewnością przyda się przy planowaniu zagranicznych wycieczek na Słowację czy Węgry. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie kwestie jak: lokalne atrakcje, historia, kultura, sport ale też warunki gospodarczych czy podstawowe zagadnienia związane z organizacją życia codziennego.

Mamy nadzieję, że Czytelnicy „Sądeczanina” uznają za interesującą perspektywę mieszkańców zagranicznych miast. O Sądecczyźnie będą mogli natomiast przeczytać Słowacy oraz Węgrzy.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.Dziękujemy za przesłanie błędu