Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
28/09/2020 - 14:30

Zamiast okolicznościowych kwiatów są drzewa. Nadleśnictwo uczciło 70-lecie PTTK

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze w Nowym Sączu świętuje jubileusz swojego 70-lecia. Lasy Państwowe uczciły tę rocznicę w wyjątkowy sposób. Zamiast tradycyjnych kwiatów PTTK dostało… dęby. Te królewskie drzewa zasadzono w tych miejscach na Sądecczyźnie, które od lat są nierozerwalnie z Towarzystwem.

- To akcja międzypokoleniowa. PTTK w Nowym Sączu obchodzi właśnie swoje 70 urodziny. Lasy Państwowe postanowiły włączyć się do świętowania i uhonorować jubilata akcją sadzenia drzew. W piątek zasadziliśmy dąb na terenie Pensjonatu Maja w Nowym Sączu. Obok stanęła pamiątkowa tablica – informuje nadleśniczy ze Starego Sącza Paweł Szczygieł.

Zobacz też: Jak choinka, to tylko z legalnego źródła, na przykład z Nadleśnictwa Stary Sącz

- Kolejne drzewa zasadziliśmy koło obelisku upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości koło Jaśkówki na Przehybie, koło pomnika Niezłomnych na Hali Łabowski, koło Bacówki Pod Wierchomlą i obok Zajazdu Pod Roztoką, zajazdu PTTK w Rytrze – wylicza nadleśniczy.

A na załączonych do publikacji pamiątkowych zdjęciach widać kolejno przedstawicieli PTTK: prezesa O/PTTK "Beskid" Adama Sobczyka, Wiesława Leśniarę i Marka Pisiewicza, prezesa spółki Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" w Nowym Sączu Jerzego Kalarusa a z ramienia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Stary Sącz Wiesława Kulaka - komendanta Posterunku Straży Leśnej, Rafała Tokarza – zastępcę nadleśniczego oraz naszego rozmówcę Pawła Szczygła i gospodarza Bacówki pod Wierchomlą Marcina Bednarkieiwcza.

Warto przypomnieć i podkreślić, że Lasy Państwowe współpracują z PTTK niemal od początku a efektem tej współpracy m.in. szlaki turystyczne, z których nieustannie korzystają turyści. Obie instytucje razem też dbają o promowanie i zachowanie walorów turystycznych Sądecczyzny a dalej całej Polski. ([email protected] fot.: Nadleśnictwo Stary Sącz)

Zamiast kwiatów dostali… drzewa. Nadleśnictwo Stary Sącz uczciło 70-lecie PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze w Nowym Sączu świętuje jubileusz swojego 70-lecia. Lasy Państwowe uczciły tę rocznicę w wyjątkowy sposób. Zamiast tradycyjnych kwiatów PTTK dostało… dęby. Te królewskie drzewa zasadzono w tych miejscach na Sądecczyźnie, które od lat są nierozerwalnie z Towarzystwem.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu