Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
16/07/2020 - 11:45

Uśmiechnij się z Kiepurą. Jan Kiepura i Marta Eggerth powracają do Krynicy

Tenor Jan Kiepura, wraz z żoną Martą Eggerth, w roli których wystąpią znani artyści, powraca do Krynicy. Cykl koncertów (9-14 sierpnia) „Kryniczanka dla Kiepury” rozpocznie widowisko „Uśmiechnij się z Kiepurą”, tak bardzo lubiane przez publiczność. Wszystko w wyjątkowej scenerii hotelu Patria.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów planuje zorganizować w dniach, od 9 do 14 sierpnia cykl koncertów „Kryniczanka dla Kiepury”, w ramach którego publiczność zobaczy tak lubiane widowisko muzyczne „Uśmiechnij się z Kiepurą, najnowszą odsłonę spektaklu z Jackiem Wójcickim jako gościem specjalnym.

Oprócz niego wystąpią inni znakomici soliści, a mianowicie Łukasz Gaj, Ewelina Szybilska, Jakub Oczkowski. Całość barwnie poprowadzi Łukasz Lech, który opowie mnóstwo anegdot z życia Marty Eggerth i Jana Kiepury. 

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy. Bohaterów widowiska tradycyjnie przywiezie oryginalnym dodgem z 1917 roku Władysław Płaczek. A wszystko w wyjątkowej scenerii willi Patria, w okresie międzywojennym ekskluzywnego hotelu, wybudowanego przez Jana Kiepurę.

Kolejne elementy cyklu „Kryniczanka dla Kiepury” poznamy wkrótce. Wstęp wolny.

Natomiast 54. Festiwal im. Jana Kiepury, którego organizatorem jest Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, zaplanowany w tym roku od 8 do 15 sierpnia, w tradycyjnego formule się nie odbędzie. Tegoroczna edycja została przeniesiona na 2021 rok.

W dniach, w którym miał się odbyć festiwal zaprezentowane zostaną  archiwalne, użyczone od Telewizji Polskiej retransmisje z poprzednich lat. Wszystko uzależnione zostanie od sytuacji epidemiologicznej. 

(MK) fot. arch. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe