Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
29/05/2024 - 16:00

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: ulicami Krynicy przejdą uroczyste procesje. O której godzinie?

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W czwartek, 30 maja ulicami Krynicy-Zdroju przejdą procesje.

We czwartek, 30 maja obchodzimy  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tego dnia wyjdziemy w  procesji eucharystycznej na ulice miasta. Udział w niej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny w Najświętszym Sakramencie.

Księża do uczestniczenia w procesji zapraszają w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, ministrantów, lektorów, młodzież bierzmowaną, parafian, gości i kuracjuszy.

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego

- Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej na ulice naszego miasta. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny w Najświętszym Sakramencie. - czytamy na stronie parafialnej. 

- Zachęcamy do udekorowania naszych domów i mieszkań, zwłaszcza na trasie procesji, która podąży od kościoła ulicami: ks. Gurgacza, Kraszewskiego i Ebersa do dworca kolejowego.

Uroczysta msza św., po której wyruszy procesja, będzie o godz. 9. Poprowadzi ją ks. Tomasz Janik, dyrektor domu księży emerytów. Msze św. w Boże Ciało, jak w każdą niedzielę, nie będzie nabożeństwa o godz. 11. z racji procesji. Ofiary składane w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne diecezji.

Kościół Zdrojowy

We czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). św. msza św. o godz. 6, 7. 30, 9 i 10. 30, a po niej wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Nie będzie nabożeństwa o godz. 12, ale po zakończeniu procesji oraz 15. i 19. 

Kościół pw. MBNP na Czarnym Potoku

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało jest świętem obowiązkowym. Po mszy św. o godz. 9.30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy stacyjnych, w wyznaczonych miejscach. (MK). fot. arch. (MK), Żródło: parafie w Krynicy-Zdroju. Dziękujemy za przesłanie błędu