Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
25/11/2022 - 13:35

Uroczyste ślubowanie uczniów w ELO. Szkoła otrzymała medal Wiktorii Wiedeńskiej! [ZDJĘCIA]

25 listopada zapisze się w historii sądeckiego Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Elitarnego Technikum Informatycznego. W auli WSB odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z nadaniem medalu Wiktorii Wiedeńskiej. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości. Pojawili się m.in. posłowie.

Ślubowanie w ELO i ETI w Nowym Sączu

To był wyjątkowy dzień w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym i Elitarnym Technikum Informatycznym w Nowym Sączu. Cała uroczystość, w której m.in. uroczyście ślubowały klasy pierwsze, rozpoczęła się o godzinie 10:30 w auli Wyższej Szkoły Biznesu.

Nie zabrakło wielu gości. W wydarzeniu wzięli udział posłowie Patryk Wicher i Jan Duda, Piotr Zapart – przewodniczący komitetu budowy pomnika króla Jana III Sobieskiego (patrona szkoły) w Wiedniu, Barbara Leśniak z komendy sądeckiej policji, Marcin Berdychowski – przedstawiciel zakładu karnego, Artur Gromala – przedstawiciel Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Paweł Motyka – komendant sądeckiej straży pożarnej, Iwona Mularczyk – radna Nowego Sącza i wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Publicznej, Jacek Maciuszek, Leszek Konstanty, Adam Skwarło – dyrektor sądeckiej delegatury kuratorium oświaty, Przemysław Bochenek – kanclerz WSB-NLU, Sławomir Piętka – dyrektor zarządzający WSB i Magdalena Dumana – przewodnicząca rady rodziców ELO.

- To dla nas wielki honor i zaszczyt, że przybyli do naszej szkoły posłowie Rzeczpospolitej Polskiej – mówił Jarosław Mleczko, prezes Fundacji Do Celu. Następnie odczytał list przesłany przez sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Arkadiusza Mularczyka. Podkreślał w nim jak ważnym wydarzeniem w życiu każdego ucznia jest ślubowanie.

- Przed wami w tej szkole osiemnastka, prawa wyborcze, prawo do decydowania o swoim przyszłym życiu. To w tej szkole zawiążą się pierwsze przyjaźnie, miłości. Wszystkim życzę, aby były one udane, a każdy dzień spędzony tutaj był radosny i zbliżał ku celowi jaki sobie postawicie. Każdy taki cel powinien mieć. Chcemy wam pomagać go osiągnąć. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim pierwszoklasistom samych szóstek – mówił do młodzieży Mariusz Tokarczyk, dyrektor ELO.

- Mamy na sali dwóch posłów, a technikum liczy dwie klasy. Myślę, że to dobry znak na przyszłość - dodawał Jan Filus, dyrektor Elitarnego Technikum Informatycznego, życząc wszystkim udanego pobytu w szkole.

Głos zabrali również parlamentarzyści, przekazując młodym ludziom jak ważne jest zdobywanie wiedzy i dbanie o osobisty rozwój. Oprócz ślubowania, nie zabrakło także uroczystości awansów i mianowania klas mundurowych. Szkole nadany został również medal Wiktorii Wiedeńskiej. Na koniec obejrzeliśmy przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Ślubowanie i nadanie medalu Wiktorii Wiedeńskiej w ELO
25 listopada zapisze się w historii sądeckiego Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Elitarnego Technikum Informatycznego. W auli WSB odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z nadaniem medalu Viktorii Wiedeńskiej.
Dziękujemy za przesłanie błędu