Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
10/01/2022 - 23:30

Tych księży pożegnaliśmy w 2021 roku. Wielu z nich pracowało na Sądecczyźnie

W minionym 2021 roku w diecezji tarnowskiej zmarło aż dwudziestu czterech kapłanów. Wielu z nich było związanych z Sądecczyzną - jedni pochodzili z Ziemi Sądeckiej, inni tutaj pracowali jako wikariusze albo proboszczowie. Być może któryś z nich udzielał ci chrztu świętego, przygotowywał do pierwszej komunii świętej i bierzmowania albo błogosławił związek małżeński.

23 marca 2021 roku w wieku 68 lat zmarł ks. Marian Konwent. Kapłan urodził się 8 listopada 1953 roku w Lusławicach. Egzamin dojrzałości złożył w Tuchowie w 1972 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, w 1978 roku otrzymał święcenia kapłańskie.  

Zobacz też Nie żyje ksiądz Marian Konwent związany z parafiami w Korzennej i Grybowie

Jako wikariusz pracował w parafiach w Grybowie,  Dębicy,  Siedliskach Boguszy,  Gawłowie i Korzennej.  W 1996 roku został proboszczem parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy. Sprawował też obowiązki notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin oraz dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Ropa.

W 2010 roku otrzymał nominację na proboszcza parafii pod wezwaniem św. Anny w Łapczycy. Urząd sprawował do sierpnia 2019 roku. W parafii pozostał jako rezydent.  W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Przejdź na następną stronę...

StronyDziękujemy za przesłanie błędu