Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
06/10/2018 - 10:50

PWSZ w Nowym Sączu uroczyście rozpoczęła nowy rok akademicki

Studenci oficjalnie pożegnali wakacje. W piątek 8 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zgromadzili się naukowcy, studenci i liczne grono zaproszonych osób.

PWSZ w Nowym Sączu już po raz 21 rozpoczął nowy rok akademicki. To wielkie wydarzenie i wspaniała uroczystość zarówno dla studentów jak i zaproszonych gości.

Inaugurację rozpoczęło przemówienie JM Rektora, prof.  Mariusza Cygnara. Przypomniał, że uczelnia rozwija się i inwestuje w swój rozwój. Studentów z roku na rok przybywa, otwierają się nowe kierunki.  W roku akademickim 2018/2019 w instytutach PWSZ w Nowym Sączu na aż 17 kierunkach będzie studiowało 3487 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 864.

Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Ekonomia, Pedagogika, Filologia i Pielęgniarstwo. Uruchomiono tez po raz pierwszy studia pierwszego stopnia: Zarządzanie, Transport i logistyka oraz Dietetyka - dodał rektor.

Po przemowie rektora nastąpiła immatrykulacja studentów. A uczelnia dostała czek na ponad ponad 22 mln zł od przedstawiciela Jarosława Gowina, ministra edukacji i szkolnictwa wyższego.

- 21 inauguracja  roku akademickiego w PWSZ jest okazją do złożenia wielu życzeń - mówiła nam Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, jedna z zaproszonych gości. - Życzeń przede wszystkim dla całej kadry profesorskiej, wszystkich wykładowców, rektora uczelni i całej braci uczelnianej - studentów, którzy są sercem tej uczelni.

- Subregion sądecki jest rzeczywiście dumą województwa Małopolskiego, cieszę się również, że tutaj w Nowym Sączu bije uczelniane serce - dodaje przewodnicząca Sejmiku.- To przede wszystkim ogromny potencjał, ludzie, którzy wiele wnoszą w rozwój i w przyszłość naszego wspaniałego regionu. Całej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej życzę kolejnych wielu sukcesów i ciągłego rozwoju.

[email protected] FOT: EK

PWSZ kształci już studentów przez 21 lat!
Uroczystością Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019, która rozpoczęła się 5 października 2018, o godz. 11.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu studenci oficjalnie pożegnali wakacje.


Dziękujemy za przesłanie błędu