Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
15/04/2024 - 18:40

Nieznane fakty z życia Papieża Polaka. Fascynująca lektura

Można już zagłębić się w lekturze wspaniałej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Biały Kruk książka pt. „Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II”.

Przeczytasz w niej o nieznanych faktach z życia Papieża Polaka. To nowa książka Jolanty Sosnowskiej! 

Wielu z nas pamięta go jako wybitnego papieża, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad głębszymi wymiarami jego życia? Książka „Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” autorstwa Jolanty Sosnowskiej zaprasza nas do głębszego zrozumienia tego, co czyniło Jana Pawła II wybitnym duchownym i prorokiem naszych czasów.

Autorka, znana z czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”, podąża za życiem Karola Wojtyły od najmłodszych lat aż do czasów, gdy sprawował urząd papieski. W fascynującej podróży odkrywamy człowieka oddanego Bogu, który mimo licznych trudności pozostał wierny swojemu powołaniu.

To spojrzenie na Jana Pawła II jako proroka otwiera zupełnie nowe perspektywy. Widzimy go jako charyzmatycznego przywódcę, który wiedzie lud Boży niczym Mojżesz, przestrzegając go przed zagrożeniami współczesnego świata. Jego odwaga w głoszeniu trudnych prawd, nawet gdy świat nie chciał ich słuchać, jest inspirująca. Papież dokonuje przenikliwej oceny przeszłości i teraźniejszości, by na tej podstawie wypowiadać się o przyszłości. Dawał rady i przestrogi jeszcze jako biskup i kardynał, ostrzegając m.in. przed nadejściem ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem. Wiele z tego, co głosił i przed czym z troską przestrzegał, realizuje się na naszych oczach, bo jakże niewielu poszło za jego głosem.

„Nie lękajcie się! Wypłyńcie na głębię!” – wołał św. Jan Paweł II, zachęcając nas do podjęcia ryzyka. Sam nie bał się żadnych sztormów. Jeżdżąc z Dobrą Nowiną w najbardziej zapalne, niebezpieczne regiony świata, udawał się tam z bezgraniczną ufnością i pełnym oddaniem Bogu. Naznaczony zmaganiami w chwilach nawet największego cierpienia, nie wahał się mówić o rzeczach często niewygodnych dla wielu osób.

„Św. Jan Paweł II prorok miał odwagę mówić o sprawach trudnych, o których współczesny, odchodzący od Boga świat nie chciał słuchać – pisze Jolanta Sosnowska. – Miał śmiałość ryzykować niepopularność i odrzucenie, by przestrzegać ludzi w imię prawdziwej wiary, której depozyt był za jego pontyfikatu z niezwykłą starannością i skrupulatnością chroniony oraz przekazywany. Papież Polak chciał sprostać Bożym planom wobec niego, wypełnić Boże wobec niego oczekiwania”.

Aby bliżej spojrzeć na różne aspekty prorokowania św. Jana Pawła II, warto dogłębniej pochylić się nad jego życiem i uzmysłowić sobie, jak koleje losu Karola Wojtyły od samego urodzenia wiodły go na służbę Chrystusowi. Książka „Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” oferuje bogatą narrację, ale także obrazy, które dodają nowej głębi opowieści. 162 zdjęcia mistrza Adama Bujaka, uwieczniającego życie Jana Pawła II, są niezwykle wartościowym dodatkiem, umożliwiającym czytelnikom jeszcze głębsze zanurzenie się w historii tego wyjątkowego człowieka.

W 10. rocznicę kanonizacji Papieża Polaka ta książka staje się źródłem wiedzy, ale także inspiracją do odkrywania głębszych aspektów wiary i posługi. Zachęca nas do refleksji nad naszym własnym powołaniem i odwagą, którą możemy czerpać z życia i nauczania Jana Pawła II.

„Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” to biografia oraz podróż w głąb serca człowieka, który pozostawił niezatarte ślady w historii Kościoła i świata. To książka, którą warto przeczytać, aby lepiej zrozumieć Papieża Polaka, ale także siebie i swoje miejsce w dzisiejszym świecie.

Opr. [email protected], fot. Wydawnictwo Biały KrukDziękujemy za przesłanie błędu