Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
22/08/2016 - 09:30

Narodowe Czytanie z Quo vadis na nowosądeckich Plantach

Akcja Narodowe Czytanie bardzo dobrze przyjęła się w Nowym Sączu. Miłośnicy lektury spotykają się na Plantach pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Podobnie będzie w tym roku 3 września o godz. 16. Do wspólnego czytania zachęcają Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Po „Lalce” Prusa przyszedł czas na powieść Sienkiewicza. „Quo vadis” (1896)  wygrało w internetowym plebiscycie z „Chłopami” Władysława Reymonta, „Popiołami” Stefana Żeromskiego, powieścią „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej i „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego.

W Nowym Sączu fragmenty bestselerowej powieści Sienkiewicza czytać będą m.in. aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego (pod kierunkiem Janusza Michalika) oraz zaproszeni goście. 

– Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku.

Czytaj: Narodowe czytanie Sienkiewicza w Galerii pod Gniazdem

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu