Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
11/06/2017 - 10:10

Młodzież dziękowała w Starym Sączu za sakrament bierzmowania

Około 2,5 tys. młodzieży z diecezji tarnowskiej, zgromadziło się w sobotę (10 czerwca) przed ołtarzem papieskim w Starym Sączu. Młodzi przyjechali tam, aby dziękować Bogu za sakrament bierzmowania, który przyjęli w tym roku.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 9.00. Młodzież wysłuchała świadectw Joli i Kamila, którzy także w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była msza św., której przewodniczył bp Stanisław Salaterski. W swojej homilii odwołał się do słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział 9 czerwca 1979r. Papież zachęcał wówczas młodych, aby nie gasili w sobie Ducha Świętego.

- Cieszę się, że mogłam przyjąć do swojego serca, do swojego życia Ducha św., który zstąpił na mnie w sakramencie bierzmowania. Nie mogło mnie tutaj dzisiaj nie być w Starym Sączu – mówi Ania, która w tym roku przyjęła bierzmowanie.

Ks. Michał Dąbrówka poprowadził konferencję, w której podkreślił, że te 2,5 tysiąca młodych ludzi, którzy przybyli na  starosądeckie błonia, jeśli tylko uwierzy, że są potrzebni Jezusowi, to mogliby zdziałać cuda w diecezji tarnowskiej. Dzięki nim życie mogłoby być lepsze.

- Apostołów było tylko dwunastu , a was jest 2,5 tysiąca – podkreślał ks. Dąbrówka, mówiąc do młodych.

RG, Fot. Diecezja tarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)