Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
03/06/2020 - 16:40

Już w czwartek Msza Krzyżma Świętego. Biskup pobłogosławi oleje

Kapłani z całej diecezji tarnowskiej spotkają się w najbliższy czwartek (4 czerwca) w kościele błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie, gdzie będą adorować Najświętszy Sakrament i celebrować Mszę Krzyżma Świętego.

- W tym dniu świętujemy w liturgii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dlatego jest to odpowiedni dzień, aby modlić się w intencji świętości naszego życia kapłańskiego oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych – podkreśla biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Msza Krzyżma Świętego zwykle była odprawiana w Wielki Czwartek. Niestety z powodu epidemii koronawirusa w tym roku została przeniesiona na inny termin. Zmieni się też miejsce celebracji. Do tej pory tradycyjnie liturgia odbywała się w tarnowskiej katedrze, ale ze względu na małą powierzchnię świątyni, w tym roku wyjątkowo odbędzie się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

- Z racji pandemii nie możemy zorganizować w tym roku pielgrzymki kapłańskiej do Tuchowa, lecz przynajmniej w ten sposób możemy wspólnie dziękować za dar kapłaństwa oraz odnowić nasze przyrzeczenia złożone w dniu święceń – wyjaśnia bp Jeż.

Podczas uroczystej Mszy Krzyżma Świętego biskup w obecności kapłanów pobłogosławi oleje, które następnie trafią do wszystkich parafii diecezji tarnowskiej.

***

W godzinach wieczornych na Portalu Diecezji Tarnowskiej ukazał się komunikat, że spotkanie modlitewne kapłanów oraz Msza Krzyżma świętego zaplanowana na 4 czerwca w parafii bł. Karoliny odbędzie się w innym terminie.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna Portal Diecezji TarnowskiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)