Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
22/07/2017 - 16:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (21-23 lipca)

Święto Dzieci Gór, Imieniny Gminy Chełmiec, Lachowskie Lato w Podegrodziu, a może Dni Piwnicznej? Tak zapowiada się weekend na Sądecczyźnie.

PIĄTEK

„Braterskie spojrzenie” – VIII Międzynarodowy plener malarski sztuki i rzemiosła w Krynicy

Prace plastyczne ukraińskich artystów wystawione będą w Galerii Centrum Kultury w dniach 20.07.17. - 30.07.17 r., gdzie będzie można je zakupić. Otwarcie pleneru nastąpi w dniu 21.07.17 o godzinie 17.00 w Galeria Sztuki „Siedlisko” ul. Piłsudskiego 19, Krynica-Zdrój. W dniach 21.07 - 29.07.17 r. zapraszamy na krynicki Deptak na "Master Klasy" gdzie będzie można własnoręcznie wykonać prace pod nadzorem ukraińskich artystów.

Impreza charytatywna na rzecz Anety Hejmej

Wystąpi DJ Damzet i kapela Grać. Dochód z biletów zostanie przekazany na leczenie Anety Hejmej. Początek imprezy o godz. 21.

SOBOTA

Hej Fest - Grzegorz Hyży, Eleanor Gray, Lady Pank

W Krynicy-Zdroju odbędzie się koncert w ramach festiwalu Hej Fest. Gwiazdami koncertu będą Grzegorz Hyży, Eleanor Gray i Lady Pank. Impreza rozpocznie się w sobotę 22 lipca o godzinie 19:00 na krynickmi deptaku.

Turniej piłki plażowej kobiet i mężczyzn o puchar prezydenta Ryszarda Nowaka

Zawody rozpoczną się o godz. 10 na terenie obiektu Pumptrack w Nowym Sączu przy Al. Józefa Piłsudskiego.

NIEDZIELA

Imieniny Gminy Chełmiec

Imieniny Chełmca rozpoczną się uroczystą mszą św. o godz. 12.30. Następnie od godz. 15 na scenie wystąpi zespół „Piątkowioki”, kabaret „Wpadnij do Kopydłowa” i wiele innych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Baciary”.

V Festyn Strażacki w Przydonicy połączony z nadaniem jednostce OSP sztandaru

Początek uroczystości o godzinie 15:00 w najbliższą niedzielę 23 lipca br. obok remizy w Przydonicy. W programie oprócz części oficjalnej przygotowano wiele atrakcji - pokazy, prezentacje, występy zespołów regionalnych i muzycznych.

VI Bieg i Marsz Piwniczanki

Główny bieg wystartuje z Rynku w Piwnicznej o godz. 10. O godz. 9.30 obędzie się marsz na na dystans 5,5 km. O godz. 10.10 będzie miał miejsce jeszcze Mały Bieg Piwniczanki.

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Koncert inauguracyjny pod honorowym patronatem Burmistrza Muszyny dr Jana Golby „Cztery Pory roku”. Wystąpi Mariusz Monczak (skrzypce) i zespół Con Brio.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Święto Dzieci Gór: najbardziej barwny, roztańczony i rozśpiewany Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych znowu zagości w Nowym Sączu. Już po raz 25. mali artyści z Polski i zagranicy nie tylko będą koncertować w naszym regionie. Podczas wspólnej zabawy zapoznają się z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów. Będą też uczyć się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników.

Lachowskie Lato w Podegrodziu

Impreza rozpocznie się o godz. 16 na stadionie w Podegrodziu. Gwiazdą wieczoru będzie Andre, który wystąpi o godz. 21.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Dni Piwnicznej

Impreza rozpocznie się w piątek (21 lipca) na Sali Widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury projekcją filmu „Mamuśka i inni pomyleńcy w rodzinie. W sobotę na scenie wystąpi m.in. zespół Fanatic. Niedziela także będzie obfitować w liczne atrakcje. Przed publicznością zagra zespół Megitza Trio, Servoos i wystąpi kabaret z Konopi.

XV Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy Zdroju

Impreza rozpocznie się w czwartek koncertem inauguracyjnym o godz. 20. Na scenie wystąpią Sylwia Olszyńska (sopran), Roksana Wardenga (mezzosopran), Marta Mika (mezzosopran), Kinga Krajnik (sopran), Kornelia Szczypka (sopran) i Stanisław Duda (bas-baryton). Koncerty poprowadzi Regina Gowarzewska.

SOBOTA - NIEDZIELA

I. Festiwal Kultur Pogranicza

Na scenie wystąpią m.in. Zespół Regionalny Podegrodzie, Podegrodzcy chłopcy, Duże Pogranicze,Dolina Popradu, Górale Łąccy i wiele innych.

Jarmark Św. Kingi w Starym Sączu

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 15. W programie m.in. koncert zespołu Future Folk, Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem, teatr ognia, Oratorium o św. Kindze i wiele innych atrakcji.

Dni Mszany Dolnej

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz.10 turniejem siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. Podczas dwudniowej imprezy na scenie wystąpi m. in. zespół De Mono i Marcin Kłosowski.

A może do kina?

Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (21-27 lipca)

RG   [email protected]

Siatkówka plażowa w Sączu? Jasne, są nawet medale
Kolejny turniej siatkówki plażowej został w sobotę 22 lipca rozegrany na piaszczystych boiskach przy pumptracku. Upał porządnie dał się we znaki zawodniczkom i zawodnikom.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe