Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
27/03/2024 - 10:00

Ekstremalna Droga Krzyżowa zostawia trwały ślad i zmienia człowieka. Rekordowa liczba pątników w Powroźniku

Ekstremalna Droga Krzyżowa zostawia trwały ślad i zmienia człowieka. Rekordowa liczba pątników z Powroźnika wzięła udział w nocnej wyjątkowej wędrówce i modlitwie.

Rekordowa liczba pątników (22 i 23 marca) wzięła udział w XVI Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Powroźniku. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało : "Przejdź 40 km w nocy samotnie lub w grupie, ale w skupieniu i stań się pięknym człowiekiem”. 

W tej wyjątkowej nocnej wędrówce wiernym towarzyszył Karol Wojtyła. Czternaście stacji Drogi Krzyżowej odpowiadało czternastu historiom z życia Papieża Polaka. 

-Ponad sto osób, w tym sporo ludzi młodych podjęło wyzwanie i wyruszyło na szlak.-mówi Katarzyna Rymarczyk-Wajda, koordynatorka EDK Powroźnik. 

- Ci, którzy wędrowali po raz pierwszy są bardzo szczęśliwi i zapowiadają swój udział w przyszłych edycjach. 

Pierwsza trasa, św. Jakuba Młodszego Apostoła liczyła 36 km i z powodu licznych podejść była jedną z trudniejszych w dekanacie krynickim. Biegła przez Rakowskie-Bradowiec-Szalone-Górę Parkową-Górę Krzyżową-Jaworzynę Krynicką-Złockie-Muszynę i Czarne Garby-Powroźnik. Druga trasa św. Krzysztofa, licząca 40 km przebiegała przez Góry Leluchowskie, Szlak Konfederatów Barskich i Pogórze Tylicza oraz Krynicę. 

Trzecia trasa św. Józefa liczyła 41 km, biegła przez Muszynę – Jastrzębik – Złockie-Szczawnik – Bacówkę nad Wiechomlą-Milik-Muszynę. 

- To była wyjątkowa noc, przejście blisko 40 km pozostawia trwały ślad i prawdziwie zmienia człowieka. - dodaje koordynatorka EDK Powrożnik. 

(MK), Żródło fot. organizatora EDK Muszyna-Powrożnik. Dziękujemy za przesłanie błędu