Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
29/12/2017 - 08:00

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Renee Swope "Kobieta pewna siebie" (5)

Renee Swope w swojej książce (poradniku) obrazuje historię kobiety, która kładąc nacisk na własny rozwój osobisty w komunii z Bogiem, potrafiła połączyć rolę matki, żony, osoby aktywnej zawodowo… i potrafiącej wspierać duchowo innych. Zachęcamy do spotkania z lekturą, w której osobiste doświadczenie autorki, modlitewne wsparcie i praktyczne rozwiązania natury psychologicznej pomagają przezwyciężać zwątpienia i napełniać serca wiarą w siebie.

Cienie i widma powstają wtedy, gdy ktoś blokuje światło. Podobnie jest z mrokami wątpliwości. Kiedy skupiamy się na naszych słabościach, okrywamy nasz umysł cieniem zwątpienia i blokujemy dostęp światła Bożych praw do naszego serca. Naszym powołaniem nie jest blokowanie światła ani bycie światłem. Zostaliśmy stworzeni do życia w świetle w taki sposób, żeby historia naszego życia mówiła o świetle, a nasze zawierzenie Chrystusowi przyciągało do światła innych ludzi. […]. Bóg powołuje nas często do dzieł, które przekraczają nasze możliwości – dowodzi autorka książki – i wymagają od nas wiary. Tu chodzi nie tyle o to, czego Bóg od ciebie oczekuje, ale o to, czego dokona w tobie, gdy tylko Mu zaufasz. […]. Musimy sobie uzmysłowić, że nieuzdrowione emocje i lęki z przeszłości mają ogromny wpływ na to, jak dzisiaj siebie postrzegamy. Czy jakieś negatywne przeżycia z dzieciństwa lub rodzinnej historii kładą się cieniem zwątpienia na twoją przyszłość? […].  Kiedy analizujemy nasze wątpliwości i budujemy w sobie serca pewne siebie i dzielne, musimy nauczyć się rozpoznawać negatywne uczucia z przeszłości, które nie pozwalają nam żyć odważnie ani tu i teraz, ani nie pozwolą na to w przyszłości. […]. Czy porównujesz siebie z innymi osobami, które podziwiasz i czujesz, że nie jesteś tak utalentowana, mądra, opanowana, kompetentna i piękna jak one? Czy obwiniasz się za konflikt, który miał miejsce w domu lub w pracy, zastanawiając się, która z twoich wad przyczyniła się do jego powstania? Czy krytyczne uwagi pod twoim adresem zniechęciły Cię do kontynuowania jakiegoś dzieła? Podałam zaledwie kilka czynników, które popychają nas ku temu wstrętnemu miejscu, gdzie tracimy wiarę w siebie. […]. A jak jest w twoim przypadku? Które z twoich lęków zwabiły cię w pułapkę mroku?

  • Nie jestem wystarczająco dobra.
  • Moje życie to porażka.
  • Zawsze muszę kogoś rozczarować.
  • Bóg nie zechce mnie użyć.
  • Nie mam nic szczególnego, czym mogłabym się podzielić.
  • Za bardzo się zamartwiam.
  • Nie potrafię poukładać sobie życia.
  • Nie potrafię konsekwentnie podążać za Bogiem.
  • Nigdy się nie zmienię.

Cytaty pochodzą z książki: Renee Swope, Kobieta pewna siebie. Jak przestać w siebie wątpić i zacząć żyć,  Edycja św. Pawła, Częstochowa 2015

Oprac. Iwona StępieńDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)