Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
28/12/2017 - 08:50

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Renee Swope "Kobieta pewna siebie" (4)

Renee Swope w swojej książce (poradniku) obrazuje historię kobiety, która kładąc nacisk na własny rozwój osobisty w komunii z Bogiem, potrafiła połączyć rolę matki, żony, osoby aktywnej zawodowo… i potrafiącej wspierać duchowo innych. Zachęcamy do spotkania z lekturą, w której osobiste doświadczenie autorki, modlitewne wsparcie i praktyczne rozwiązania natury psychologicznej pomagają przezwyciężać zwątpienia i napełniać serca wiarą w siebie.

Bóg współdziała we wszystkim dla naszego dobra.

Zostałaś stworzona dla dobra czynów,

które Bóg dla nas przygotował.

Bóg ma plan odnośnie twojego życia.

Jakie uczucia wywołują w tobie powyższe obietnice? Wierzysz, że są prawdziwe? A może czasami w to wątpisz? Także i mną targały wątpliwości. Łatwo wierzyć Bożym obietnicom, kiedy wszystko dobrze się układa. Większość z nas doznała w życiu różnych cierpień. Powalone bólem zastanawiałyśmy się, czy odzyskamy jeszcze siły, żeby powstać. Powstawanie to moment, w którym odnajdujemy naszą siłę. Pamiętam, jak przyjaciółka powiedziała mi, że Bóg pragnie uzdrowić moją przeszłość. A trudności, których doświadczyłam,  posłużą Mu do utorowania drogi do przyszłości którą, dla mnie przygotował.

Muszę wyznać, że nie chciałam, aby Bóg w jakikolwiek sposób wykorzystał moje cierpienie lub przeszłość. Wątpiłam, żeby uczyniło mnie to szczęśliwszą lub silniejszą i w ogóle mogło przynieść korzyści komukolwiek, a szczególnie mnie. […]. Zmagałam się z pewnymi bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, coraz bardziej wątpiąc w miłość Boga oraz Jego plany odnośnie do mojej przyszłości. Nie rozumiałam, dlaczego Bóg pozwolił na to wszystko, skoro mnie kochał? Dlaczego pozwolił, żeby mojemu dorastaniu towarzyszyło tyle cierpienia? […]. Zdarzyło ci się kiedykolwiek zadać pytanie typu: Jeśli Bóg mnie kocha, to dlaczego…? Takie pytania budzą się w naszych sercach na skutek doznanych cierpień lub rozczarowań. Jeśli zaczniemy wątpić w dobroć Boga, ból rodzi w nas zgorzknienie i prowadzi do różnych nałogów. Tymczasem bycie w żywej relacji z Chrystusem otwiera nas na trudne pytania i szukanie odpowiedzi, które przynaglają nas do wejścia w głębię jego uzdrawiającej miłości. Bóg pragnie, abyśmy żyły w blasku Jego obietnic dających nadzieję na przyszłość, pomimo bolesnej przeszłości. On zna naszą przeszłość, a cierpienie może doprowadzić nas do odkrycia Jego planów odnośnie naszej przyszłości. Pewnego dnia rozmawiałam ze swoją przyjaciółką Wandą, gdy siedziałyśmy na plaży. […]. Wtedy usłyszałam po raz pierwszy, że Bóg ma plan co do mojego życia. I bardzo poruszyło mnie to, że Bóg pragnie dla mnie przyszłości wypełnionej nadzieją, a nie bólem. Tak bardzo pragnęłam pozbyć się smutku, żalu i poczucia porażki, żeby spojrzeć z nadzieją na swoją przyszłość. Powtarzałam tę obietnicę w myślach i wyobrażałam sobie, jak mogą wyglądać plany Boga względem mojego życia. Wanda zachęciła mnie, żebym otworzyła Biblię i zaczęła ją czytać, prosząc Boga, aby dał mi jakiś cytat będący dla mnie obietnicą, taki, który wyryje się w moim sercu. Po tych słowach zostawiła mnie na plaży samą. […]. Na samą myśl o tym, że miałabym dawać świadectwo, robiło mi się słabo. Tak, przez ponad dwadzieścia lat chowałam się za różnymi maskami. Udawałam, że w moim życiu wszystko się układa. Nie chciałam, żeby ktokolwiek dowiedział się o mojej bolesnej przeszłości. Nie chciałam o tym mówić ani się z tym zmagać. Wstydziłam się swojej przeszłości i chciałam o niej zapomnieć. […]. Żyłam w biegu – pisze Renee Swope. Uciekałam od przeszłości i związanego z nią bólu. Aż w końcu uświadomiłam sobie, że żyjąc w taki sposób, uciekam przed uzdrowieniem, którego Bóg pragnął dokonać w mojej duszy.[…]. Kiedy przestałam trzymać się kurczowo swojej wizji życia, Bóg zaczął uzdrawiać moje serce i małżeństwo. To, czego dokonał w moim małżeństwie, stanowiło początek większego dzieła, które rozpoczął w moim życiu. […]. Odzyskasz nadzieję i pewność siebie, jeśli zaprosisz Jezusa do bolesnych doświadczeń swojego życia, żeby dokonał tam czegoś pięknego. On pragnie uzdrowić twoje serce i zabliźnić rany, które nosisz, […].

Cytaty pochodzą z książki: Renee Swope, Kobieta pewna siebie. Jak przestać w siebie wątpić i zacząć żyć,  Edycja św. Pawła, Częstochowa 2015

Oprac. Iwona StępieńDziękujemy za przesłanie błędu