Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/12/2017 - 14:40

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Przeczytaj, może to książka dla Ciebie...

Ksiądz Michał Olszewski po raz kolejny wchodzi w dialog z czytelnikami wątpiącymi, odbiorcami rozgoryczonymi, podróżnikami na rozdrożu. Korzystając ze swego bogatego doświadczenia, opowiada historie budujące nadzieję w człowieku pogrążonym w rozpaczy. Daje prawo do słabości i pokazuje, skąd czerpać moc.

„Uwierzyć słowu Jezusa to wyjść z łodzi, na której płyniesz – łodzi świata dwudziestego pierwszego wieku, często miotanej falami łodzi, w której narzucone są style życia, mody i pewna rama, od których uzależnia się postrzeganie kogoś jako człowieka na czasie lub nie. Jeśli nie nadążasz, nie jesteś na czasie, nie jesteś cool. A Jezus idzie w kierunku tej łodzi i mówi do nas: „nie bójcie się – to ja jestem.” Co więcej- kieruje do nas takie samo zaproszenie jak do Piotra, w którego sercu to zaproszenie zaowocowało i wybuchnął tym spontanicznym: „ Jeśli to Ty jesteś, to powiedz mi, żebym wyszedł i szedł po wodzie do Ciebie.”Jezus chce, byśmy pomimo problemów dnia codziennego, problemów duchowych, materialnych, rodzinnych itd., z tej łodzi wyszli, oderwali się od niej, byśmy nie szli utartym schematem narzucanych nam stylów życia, mody, ale odzyskali swój własny styl życia.”

„ A propos chodzenia po wodzie, to idąc plażą w czasie ewangelizacji nadmorskiej w minionym roku, w pewnym momencie zobaczyłem wielką piłkę i człowieka, który miał cały sprzęt: kompresor, agregat prądotwórczy i pompował tę piłkę. Obok niego znajdował się transparent: „ Chodzenie po wodzie – 5 zł”. Wchodziło się do tej piłki, on ją puszczał na Bałtyk i można było sobie pochodzić. Wziąłem mikrofon i mówię: „ Słuchajcie, tutaj za pięć złotych można pochodzić po wodzie. Ale możecie przyjść wieczorem do kościoła, tam chodzenie po wodzie jest za darmo. Tak! W Kościele katolickim chodzenie po wodzie jest za darmo. Warunek jest jeden: trzeba uwierzyć.”

„Nasz ukochany papież Franciszek, jeszcze jako kardynał Bergoglio, powiedział takie niesamowite słowa, jakby słyszał naszego założyciela: „ Trzeba wyjść z siebie ku peryferii, trzeba uniknąć choroby duchowej Kościoła zapatrzonego w swoje wnętrze. To prawda, że gdy wychodzi się na ulicę z ewangelią, zdarzają się różne wypadki” – W dziób można oberwać, na przykład – „Ale jeśli Kościół pozostanie zamknięty w sobie, odnoszący się tylko do siebie, zestarzeje się”. Więc nasz Ojciec Święty mówi: „ Wyjdźcie z ewangelią do świata.

Cytaty pochodzą z książki ks. Michała Olszewskiego pt. „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem” wyd. eSPe.

Opr. JordanDziękujemy za przesłanie błędu