Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
14/09/2018 - 11:35

Dobra książka. Oriana Fallaci "Korzenie nienawiści. Moja prawda o islamie" (4)

„Czytając te wywiady ze świadomością tego, co dzieje się tam dziś, można w wielu postawach i retoryce dostrzec zapowiedź przyszłości. Przyszłości, w której następną i najbardziej pożądaną ofiarą jesteśmy my. My, Zachód.” Lucia Annunziata

Faruk Kadumi -  Mózg Al- Fatah

„Odległy niczym Budda, wbił we mnie nieruchomy wzrok, uśmiechając się ironicznie. Nie wykonywał żadnego ruchu, poza delikatnym głaskaniem gałki laski, którą trzymał między kolanami. (…) Emanował z niego nieokreślony fluid człowieka wyjątkowego, przywódcy. Zresztą wszyscy odnosili się do niego jak do przywódcy, okazując mu szacunek. Przedstawił się. Powiedział: „ Jestem Abu Lotuf. To znaczy Delikatność. Ojciec Delikatność.”

Czy to prawda, że Al- Fatah nie dokonuje sabotaży w innych krajach, nie uprowadza samolotów, itd.?

To prawda. To akcje dla głupców, jesteśmy im przeciwni. Zajmują się nimi grupy, z którymi nie mamy nic wspólnego, nie jesteśmy odpowiedzialni za podobne gesty. Co chcą osiągnąć, czemu to służy? Rozmawiała pani z nimi? Ciekaw jestem, co pani powiedzieli. Czy nie rozumieją, jakie to niebezpieczne ze względu na światową opinię publiczną? Po co zabijać starców, dzieci, podróżnych na lotniskach? Jeśli na wojnie nie przestrzega się minimum zasad humanitarnych, nie jest się żołnierzami, lecz mordercami. Trzeba wybrać pole bitwy, my, ludzie z Al – Fatah, zabijamy wrogów na froncie lub w jego domu.

Opinia publiczna jest skonsternowana. Z pewnością zaczyna was rozumieć, ale to, co do was czuje, przypomina to, co czuła i czuje w stosunku do Żydów. Poza tym trudno się pogodzić z myślą o zlikwidowaniu Izraela. Ponieważ utożsamiamy go z Żydami.

Na tym polega wasz błąd. Izrael to nie Żydzi, to sztuczne państwo wymyślone przez syjonizm ze względu na interes imperialistów. Do powstania Izraela nie przyczyniło się poczucie sprawiedliwości czy chęć znalezienia ojczyzny dla Żydów, lecz pospolity interes krajów kolonialnych lub byłych krajów kolonialnych. Polityka angloamerykańska nie chciała rezygnować z mandatu w Palestynie bez zaczepienia się na Środkowym Wschodzie, co uzyskała, posługując się syjonizmem i zakładając Izrael. Kawałek Europy na Środkowym Wschodzie. Nie było to trudne. Wszyscy wyrazili zgodę. Ułatwiły to osoby takie jak pani, które wylewały i wylewają łzy z powodu narodu żydowskiego. Syjoniści inteligentnie wykorzystują te łzy. Cała ich propaganda opiera się na waszym poczuciu winy w stosunku do Żydów. Doskonale rozumiem, co czujecie. Macie swoje powody, biorąc pod uwagę, co im zrobiliście. Ale to wasz problem! Nie mamy zamiaru ponosić konsekwencji waszego postępowania.

Pański punkt widzenia można uznać za słuszny w odniesieniu do dawnych pokoleń. Młodzi Izraelczycy natomiast nie odczuwają tego problemu, ponieważ urodzili się i wychowali w Izraelu. I to z nimi będziecie mieć do czynienia w wojnie, którą zamierzacie prowadzić przez dłuższy czas.

Doskonale o tym wiemy. Na polu walki już stawiamy im czoła. Młodzi Izraelczycy nie mają pojęcia, że byliśmy wypędzani, zabijani, a teraz mieszkamy w obozach dla uchodźców podobnych do obozów koncentracyjnych. Pewnego dnia będą musieli się zastanowić. Dlaczego ci Arabowie z nami walczą? 

Cytaty pochodzą z książki: Oriana Fallaci, „Korzenie nienawiści. Moja prawda o islamie”, wydawnictwo Cyklady, Warszawa 2016Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)