Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
11/03/2019 - 10:55

Dobra książka. Andre Daigneault, „Od serca z kamienia do serca z ciała” (1)

"Od serca z kamienia do serca z ciała" to walka na całe życie. Zatwardziałe serce nie otworzy się na przebaczenie. Zatwardziałe serce stanie się skąpe - pisze Andre Daigneault, autor książki.

- Przejść od serca z kamienia do serca z ciała – oto program na całe nasze życie. Niezależnie od tego, kim jesteśmy: mężczyznami czy kobietami, bogaczami czy biedakami, pracodawcami czy pracownikami, czy jesteśmy silni czy słabi, zdrowi czy niepełnosprawni, nikt nie ucieknie przed tym programem, który ostatecznie staje się wielkim, prawdziwym wyzwaniem naszego życia.

- Przed upadkiem Adam i Ewa akceptują siebie takimi, jakimi są. „Są nadzy” – mówi Biblia; nie nadzy wyłącznie fizycznie, ale również z obnażonym sercem i duszą. Są przejrzyści. (…) Często zachowujemy się tak jak Adam i Ewa. Ukrywamy się. Tłumimy swoje uczucia. Mówimy czasem coś zupełnie przeciwnego, niż myślimy. Jesteśmy hipokrytami, nie zawsze świadomie - dodaje autor.

- Najgłębiej ze wszystkiego człowiek poszukuje takiego spotkania, które stanie się prawdziwą komunią, w której będziemy dzielić się tym, co w nas najlepsze. Przemożnie pragniemy miłości, a jednocześnie straszliwie się jej boimy, Miłość domaga się, byśmy się odsłonili, byśmy porzucili swoją skorupę i pancerz, byśmy wydobyli na powierzchnię świadomości swoją kruchość i swoje sekrety. Krótko mówiąc, oznacza to obnażenie serca i dzielenie się tym, co nosimy w najtajniejszej głębi siebie. To przedziwne, ale dwie połączone biedy zamieniają się w bogactwo.

Andre Daigneault, „Od serca z kamienia do serca z ciała”, Wydawnictwo Karmelitów Bosych

Opr. JORDAN







Dziękujemy za przesłanie błędu