Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
15/10/2023 - 10:50

To będzie wyjątkowa uroczystość. Łabowa uczci 45 rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II

Już jutro, w poniedziałek 16 października Łabowa uczci 45 rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II. Wójt Marta Słaby zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkową uroczystość, podczas której będą też zbierane środki na leczenie chorej na SMA maleńkiej Wiktorii Wróbel.

- Z ogromną radością chciałbym państwa serdecznie zaprosić na wyjątkowe uroczystości związane z 45 rocznicą pontyfikatu świętego Jana Pawła II, które odbędą się w dniu 16 października na placu przy kościele w Maciejowej - mówi wójt Łabowej Marta Słaby. 

Łabowa: darmowe „wyborcze” autobusy i dwa dodatkowe wyborcze lokale

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 18 Różańcem Świętym, który poprowadzi Chór im. Świętej Kingi z Maciejowej z rozważaniami przygotowanymi przez Agatę Saratę, sołtysa miejscowości Łosie. Następnie o godzinie 19 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, po której będzie koncert Orkiestry Dętej z Mystkowa pod dyrekcją  Pana Mateusza Główczyka. Uroczystości zakończą się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.

- Podczas uroczystości będziemy mieli możliwość wspólnego modlitewnego rozważania oraz słuchania nauczania Świętego Jana Pawła II, Jego inspirujących przemówień oraz dzielenia się osobistymi wspomnieniami i refleksjami - zachęca do udziału w uroczystościach wójt. - Chcemy stworzyć atmosferę wzajemnego wsparcia, zrozumienia i jedności, która była jednym z głównych celów papieża Świętego Jana Pawła II. W trakcie koncertu będzie można okazać wielkie serce i wspomóc zbiórkę dla Wikusi Wróbel. Serdecznie zapraszamy Was, Wasze rodziny i przyjaciół do wspólnego uczczenia pamięci Jana Pawła II - zachęca do udziału w uroczystości Marta Słaby. ([email protected] Fot.: ilustracyjne fot.: prt sc YouTube TVP ) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu