Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
23/04/2014 - 14:20

Beatyfikacja Jana Pawła II w obiektywie sądeckich fotografów

1 maja 2011 roku w Watykanie Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. W tamtą Niedzielę Miłosierdzia Bożego Plac Świętego Piotra i tereny wokół pełne były pielgrzymów. Wśród nich byli także Sądeczanie. Poniżej galeria zdjęć, dokumentująca uroczystość sprzed trzech lat, w obiektywie Karoliny i Sylwestra Adamczyków z Nowego Sącza.
W przede dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II (niedziela, 27 kwietnia) przypominamy sobie postać Wielkiego Papieża Polaka, tym bardziej, że 16 czerwca obchodzona będzie także okrągła – 15. rocznica pobytu Ojca Świętego w Starym Sączu. Publikujemy Wasze wspomnienia i zdjęcia z pielgrzymek i osobistych spotkań. Jeśli chcecie, aby i Wasze refleksje bądź fotografie znalazły się na portalu , przysyłajcie je do nas. Czekamy na nie do czwartku (24 kwietnia)pod adresem e-mail: [email protected]
Czytaj: Parafianie z Tropia wspominają bł. Jana Pawła II
Dzisiaj publikujemy zdjęcia, autorstwa Karoliny i Sylwestra Adamczyków, dokumentujące uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Było to ukoronowanie trwającego zaledwie sześć lat, najkrótszego we współczesnych dziejach Kościoła, procesu beatyfikacyjnego. Odbył się on z zachowaniem wszystkich obowiązujących kościelnych procedur, a jedynym przywilejem jakim obdarzono Papieża Polaka był fakt, że w jego przypadku zastosowano "szybką ścieżkę" - nie musiał oczekiwać w kolejce ponad tysiąca kandydatów do wyniesienia na ołtarze.

(KB)
Zdjęcia: Karolina i Sylwester Adamczyk


Dziękujemy za przesłanie błędu