Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
09/04/2020 - 08:00

Transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Małgorzaty [NA ŻYWO]

Zapraszamy was do oglądania Mszy Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Na portalu Sądeczanin udostępnimy transmisję o godzinie 18.

Dzisiaj obchodzimy Wielki Czwartek. Jest to jeden z najważniejszych dni w roku dla wszystkich wierzących. Wspominamy ustanowienie przez Jezusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Wielki Czwartek jest też początkiem Triduum Paschalnego czyli obchodów, podczas których wszyscy chrześcijanie gromadzą się, aby towarzyszyć Jezusowi cierpiącemu, umęczonemu i oczekiwać Jego zmartwychwstania. Dzisiaj naszą myślą i sercem w liturgii przenosimy się do wieczernika, w którym Jezus spotyka się ze swoimi uczniami przed męką i zostawia im dwa największe skarby w postaci sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

Zobacz też Dzisiaj Wielki Czwartek. Wspominamy ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa

Niestety przez pandemię koronawirusa, tegoroczne obchody Wielkiego Czwartku nie będą takie jak zwykle. Wierni będą przeżywać je w swoich domach. Zapraszamy was do oglądania transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Na portalu Sądeczanin możecie oglądać także transmisje z innych parafii. Tutaj znajdziecie wszystkie wideorelacje z mszy.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)